Račianske vinobranie 2023

Začiatok jesene patrí v jednom zo septembrových víkendov Račianskemu vinobraniu, ktorému dominuje burčiak.

Pretože je to z vychytených burčiakových podujatí (Pezinok, Modra, Vajnory a Rača) pre Bratislavčanov najdostupnejšie, je tu za pekného počasia poriadna tlačenica.

Aj preto tento rok pribudli dva rady stánkov hneď vedľa amfiteátra s hlavným programom, kde sa strieda folklór so súčasnou hudbou.

Na ceste k amfiteátru narazíte na každoročnú „atrakciu“ – mobilného predavača burčiaku. Na chrbte má reproduktor a láka tak aj na známe hity. Zjavne ušetrí poplatok za stánok, ale veľa toho nepredá. Je ale tiež poslednou zastávkou, keď ešte dostanete dva deci burčiaku za euro. V okolí amfiteátra je to už 1,50 eura.

V záľahe stánkov zaujme táto dvojica dievčat, ktoré práca dokonca baví. Diana a Ivana vás privítajú s úsmevom.

Pre zvlášť smädných pristavili aj historické hasičské auto.

Tento rok pribudli k obvyklým kolotočom aj naozaj adrenalínové arakcie. A je ich toľko, že sa roztiahli aj na len na tento účel otvorené kúpalisko.

A unikátom je aj harmonikárska rodinka s obrovitým psom. Niekomu by mohlo napadnúť, že takto si privyrábajú, aby toho obra aj uživili.

Rača sa stala na jeden víkend dokonca „svetovou“, pretože vidíme rovnakých predavačov notoricky známeho afro-tovaru, akých nájdete v Aténach, aj Paríži.

V Rači je tento víkend naozaj veselo! Program je pestrý od piatku do nedele…

Podobné články

Príkladná sídlisková iniciatíva

Okrajové bratislavské sídlisko Krasňany je vlastne satelitným mestečkom. Vybudované bolo koncom 50-tych rokov ako Záhradné mestečko. Tu sa po prvýkrát použili vnútroblokové oddychové zóny –