Račianske vinobranie 2023

Začiatok jesene patrí v jednom zo septembrových víkendov Račianskemu vinobraniu, ktorému dominuje burčiak.

Pretože je to z vychytených burčiakových podujatí (Pezinok, Modra, Vajnory a Rača) pre Bratislavčanov najdostupnejšie, je tu za pekného počasia poriadna tlačenica.

Aj preto tento rok pribudli dva rady stánkov hneď vedľa amfiteátra s hlavným programom, kde sa strieda folklór so súčasnou hudbou.

Na ceste k amfiteátru narazíte na každoročnú „atrakciu“ – mobilného predavača burčiaku. Na chrbte má reproduktor a láka tak aj na známe hity. Zjavne ušetrí poplatok za stánok, ale veľa toho nepredá. Je ale tiež poslednou zastávkou, keď ešte dostanete dva deci burčiaku za euro. V okolí amfiteátra je to už 1,50 eura.

V záľahe stánkov zaujme táto dvojica dievčat, ktoré práca dokonca baví. Diana a Ivana vás privítajú s úsmevom.

Pre zvlášť smädných pristavili aj historické hasičské auto.

Tento rok pribudli k obvyklým kolotočom aj naozaj adrenalínové arakcie. A je ich toľko, že sa roztiahli aj na len na tento účel otvorené kúpalisko.

A unikátom je aj harmonikárska rodinka s obrovitým psom. Niekomu by mohlo napadnúť, že takto si privyrábajú, aby toho obra aj uživili.

Rača sa stala na jeden víkend dokonca „svetovou“, pretože vidíme rovnakých predavačov notoricky známeho afro-tovaru, akých nájdete v Aténach, aj Paríži.

V Rači je tento víkend naozaj veselo! Program je pestrý od piatku do nedele…

Podobné články

Generál Ivan Ševčík – sám proti zlu

Generál Ivan Ševčík viedol špecializovaný tím, ktorý zbavil Slovensko najbeštiálnejšieho mafiánskeho vraha Černáka. Vzápätí „za odmenu“ boli on aj jeho kolegovia doslova vyštvaní z Policajného

Pestrofarebný Dano Bidelnica

Dňa 21.9.2023 prebehla finisáž retrospektívnej výstavy Dana Bidelnicu v Paneurópskej univerzite v Bratislave. Na prvý pohľad sa zdá, že na tých obrazoch vidíme jednoduché linky

Jubilujúci Pavol Kráľ

Akad. maliar Pavol Kráľ (nar 7.9.1953, Žilina) absolvoval u Oresta Dubaya na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1973-1979). Venuje sa najmä maľbe, ale v