Milan Matok navrhuje interiéry luxusných nemeckých áut

Milana Matoka (* 1979, Veľké Leváre) už ako malého chlapca ho fascinoval svet áut a lietadiel. Najskôr túžil stať sa pilotom alebo automobilovým pretekárom. Aj keď mu to nevyšlo, rozhodol sa, že mu jeho záľubu nikto len tak nevezme. Uchytil sa v Mníchove, kde pracuje pre spoločnosť, ktorá vyvíja otváracie strešné systémy pre automobilový priemysel. Na svojom konte má interiéry najnovších modelov takých značiek ako BMW, Porsche, AUDI či Volkswagen.

Po úspechoch v mnohých súťažiach počas štúdia na Strojníckej fakulte v Bratislave sa rozhodol skúsiť šťastie v zahraničí. Správnou motiváciou preňho v začiatkoch bola najmä jeho rodina. Práve tá ho všestranne podporovala v tom, aby sa venoval trojdimenzionálnemu modelovaniu už počas štúdia.

Po skončení školy nezaváhal a keďže sám uznal, že ide o vysokošpecializované zameranie, rozhodol sa skúsiť šťastie v zahraničí (HN): „Začínal som v Prahe, odkiaľ moje kroky smerovali do Nemecka. Táto krajina bola pre moju prácu vďaka mnohým možnostiam atraktívnejšia.“

Svoju konštruktérsku kariéru rozbiehal v spoločnosti, ktorá vyrábala interiéry pre lietadlá Airbus, najväčšieho konkurenta amerického Boeingu. Práve tu nadobudol všetky potrebné skúsenosti, ktoré dnes určite zúročuje pri práci s autami.

Aj keď pracoval na interiéri mnohých známych značiek, predsa len má medzi nimi jednu srdcovku (HN): „Osobitne som hrdý na BMW Z4, kde som sa podieľal na vývoji stredovej konzoly.“

 

 

Zdroje:

https://hnonline.sk/slovensko/453368-slovak-ktory-navrhuje-interiery-luxusnych-nemeckych-aut

https://hnonline.sk/style/vikend/534358-kariera-eu-slovaci-ktori-hviezdia-v-unii

 

Spracoval: Gustáv Murín

Podobné články