Gregor Martin Papuček – publicista v Maďarsku

G.M.Papucsek
G.M.Papucsek

Martin Gregor Papucsek (* 1. august 1954 Mlynky, Maďarsko) je maďarský publicista, prekladateľ, bývalý spravodajca Slovenského rozhlasu v Maďarsku. Študoval na bratislavskej univerzite ako štipendista MĽR. Po ukončení štúdií pôsobil ako redaktor straníckeho denníka Népszabadság v Budapešti. Potom ako sa oženil so štátnou občiankou ČSSR, pracoval ako novinár v bratislavskej redakcii denníka Új Szó. Po novembri 1989 pracoval v redakcii novín Verejnosť a v maďarčine vychádzajúcich Nap. 1992-1993 – spravodajca Československého rozhlasu v Budapešti. 1993-2006: spravodajca Slovenského rozhlasu v Budapešti. 2006- Spravodajca Českého rozhlasu v Budapešti.

Populárny a známy rozhlasový reportér a redaktor má svoje vysunuté pracovisko už dlhé roky v Budapešti, odkiaľ najčerstvejšími správami zásobuje Slovenský rozhlas, niekedy aj televíziu. Film Jána Fajnora je nielen o jeho profesii novinára, ale rozoberá rôzne spoločenské témy, hovorí i o cestovateľských a kulinárskych záľubách hosťa.

 

Pripravil: G. Murín

Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Gregor_Martin_Papucsek

Podobné články

Statočný policajt Ján Kaľavský

V tejto databáze sme doteraz uvádzali samých úspešných Slovákov a Slovensky vo svete. Žiaľ, odkedy sa k moci dostala koalícia zla vedená psychicky labilným Matovičom, začínajú odchádzať do