MAFIÁNSKY MIESTOPIS BRATISLAVY č. 7 – Čumil svedkom mafiánskej popravy

Obálka, predná

Spisovateľ Gustáv Murín vďaka video-blogu na TV Bratislava svojho času vykročil na pamätné miesta, kde mafia v hlavnom meste Slovenska páchala svoje zločiny, ale kde padli v kalužiach krvi aj niektorí jej bossovia.

Nedávno vydal unikátnu encyklopédiu o slovenskom podsvetí v rokoch 1990 – 2021 pod názvom „Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla“. V časti „Obete a udalosti mafiánskeho vyčíňania“ tu sú takmer na každý deň opisy mafiánskych zločinov doplnené o „Kto bol kto v slovenskom podsvetí“ (knihu dostanete TU, v rozšírenej a aktualizovanej elektronickej podobe TU).
Tak tu nevyhnutne musela byť pre históriu zaznamenaná aj smrť bývalého osobného strážcu Diničovcov, Muhameda Šabanoviča.

Dňa 11. mája 2000 ho pred cukrárňou Dolce Vita (Sladký život) na Laurinskej ulici v Bratislave zastrelili dvaja muži. Pri streľbe sa vražedná zbraň zasekla a tak dokonávajúceho Muhameda ešte jeden z útočníkov dobíjal plechovou reklamnou tabuľou z cukrárne. Mŕtve telo muža, v podsvetí známeho pod prezývkou Hamo, ležalo celé hodiny uprostred hlavnej pešej trasy Starého Mesta. Na chvíľu táto scéna prekonala atraktívnosť aj blízkej sochy zvanej Čumil, lebo vylieza z kanála a „čumí“. Keby mohla socha hovoriť, bola by cenným očitým svedkom mafiánskej popravy. Keď sa na miesto vraždy zbehli ľudia, nechýbali v dave ani chlapíci v čiernom s vyholenými lebkami. Páchatelia boli odhalení na základe záznamu z priemyselnej kamery.

O tom ako skončil jeden z posledných členov Diničovskej bandy sme si povedali priamo na mieste činu.
Presvedčte sa na vlastné oči TU

Podobné články

Panoráma dunajského nábrežia

Prechádzka po bratislavskom moste SNP ponúka pozoruhodné pohľady. Napríklad na Hrad. Na rastúcu štvrť mrakodrapov. Prístavisko je plné, čo je dobrá správa, pretože takto príde

Beladice – kaštieľ a park sôch

Do Beladíc ma priviedla beseda s miestnymi čitateľmi, o účasť ktorých sa mimoriadne zaslúžil pán starosta PhDr. Mário Žáčik. Dávnejšie totiž spisovateľskú návštevu nemali, o