Podnetná prednáška pre žiakov o úspechoch našich rodákov vo svete

1679601539422

Dňa 23. 3. 2023 som absolvoval od roku 2013 už 83-tiu prednášku o „Najúspešnejších Slovákoch a Slovenkách vo svete“, tentoraz na bratislavskej ZŠ Hlboká. Hovoril som k deviatakom a potešil ma ich záujem a aj znalosti.

1679601539409

Je zaujímavé, že väčšinu týchto osvetových prednášok som mal mimo Bratislavy.

1679601539435

Pre žiakov to bolo 26x v mestách ako:

Bratislava, Brezno, Banská Štiavnica, Dolnom Smokovci, Košice, Lučenec, Málinec, Prievidza, St. Ľubovňa, Spišskej Belej, Svit, Tatranskej Lomnici, V. Krtíš a Vrútky.

1679601539426

Najviac prednášok bolo pre stredoškolákov, 46x v mestách ako:

Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Čadca, Giraltovce, Košice, Zvolen, Liptovský Hrádok, Myjava, Námestovo, Nitra, N. Baňa, Nové Mesto n. Váhom, Partizánske, Piešťany, Poprad, Považská Bystrica, Spišská Nová Ves, Starý Smokovec, Svidník, Svit, Šamorín, Topoľčany, Trebišov, Trenčín, V. Krtíš, Vranov n. Topľou, Vráble, Zvolen, Želiezovce a Žilina.

Ale aj v Báčskom Petrovci v srbskej Vojvodine na slovenskom gymnáziu.

1679601539431

 

Pre dospelých poslucháčov, vrátane seniorov, 10x v mestách ako:

Bratislava, Banská Bystrica, Martin, Nová Baňa, Nové Zámky, Svidník, Záhoská Bystrica a Želiezovce.

A aj v Báčskom Petrovci v srbskej Vojvodine pre našich krajanov.

Hoci som takto spracovaný prehľad našich rodákov, ktorí sa významne zapísali do dejín ľudstva ako vynálezcovia, projektanti, architekti, vedci, či umelci ponúkal Ministerstvu školstva do osnov a aj verejno-právnym médiám, jediné internetové rádio InfoVojna dalo tejto téme dôstojný priestor s veľkým ohlasom poslucháčov.

Keďže hrdosť na to, čo všetko dokázali Slováci a Slovenky vo svete nemôžu svojim žiakom a študentom takto odovzdávať samotní ich učitelia a profesori, ochotne to s ich pomocou robím už desať rokov a rád prídem bezplatne všade tam, kde ma pozvú…

 

Podobné články

Hnus v Galérii mesta Bratislavy

To čo nám predvádza vedenie tejto galérie na čele s riaditeľkou Mgr. Katarínou Trnovskou, ArtD. nie je náhoda. Začalo to tým, že keď „progresívny“ barový