Bratislavský Lesopark láka

Tak ako má New York Central Park a Londýn Hyde Park, Bratislava má Lesopark.

A treba povedať, že je to raj pre mladé rodiny na organizovanie piknikov a opekačiek, ale na svoje si tu prídu aj cyklisti, najmä elektro-bikeri.

Pre každého je tu miestečko s výhľadom na lúku, či jazierko.

Od roku 2017 je atrakciou Lesoparku „Domček na strome“, ktorý pochopiteľne nie je na strome, ale v korunách stromov. Pri spustení jeho používania bol taký záujem, že rezervovať si ho bolo treba aj mesiace dopredu. Je zaujímavé, že po piatich rokoch je zrejme úplne vynovený, lebo schody k nemu sú už točité (a na terase sa objavila aj akási šibenica ?!). Tu je ten pôvodný:

 

Novou atrakciou je pri Malej Bani „pamätník“ super-Čechovi Járovi Cimrmanovi.

Malá Baňa nie je paradoxne diera do zeme ale pahorok s výhľadom. Je tu aj samoobslužná debna s tatrankami, plechovkovým pivom a asi aj nejakým nealkom.

Neďaleko od Malej Bane je už viac ako 150 rokov zachovaný unikátny pamätník s textom v miestnom račianskom dialekte: „Tady na temto míste vúz ho prejel a porad zemrel.“

Mladší pomník na Malom Slavíne pripomína zase obete sovietskych vojakov ku koncu II. svetovej vojny. Je záhadou, ako sa práve sem doprostred lesov dostali a zahynuli v deň oslobodenia Bratislavy Červenou armádou.

 

K výletu patrí aj občerstvenie. Dobre zásobený bufet je už pri Horárni na Peknej ceste, kam chodí cez víkend aj autobus MHD.

Obľúbená je aj reštaurácia U Slivu. Dokonca tu pre deti postavili aj malý wigwam.

A aj uprostred lesov sa občas stretne spisovateľ so svojimi čitateľmi.

Podobné články

MOTÍV ATENTÁTNIKA PREKVAPUJÚCI!

Ale len pre toho, kto nepozná históriu. Veď aj preto zlyhali „preventívci“ ochranky, pretože atentátnik nezodpovedá profilu SÚČASNÉHO útočníka!!! Ale perfektne zodpovedá profilu, ku ktorému

FEMINIZMUS AKO TRETIE ZLO

Čo môže byť symbolickejší dar k vlastnému jubileu, než keď si autor aj sám venuje dho pripravovanú novú knihu. Gustáv Murín, oslávil svoje 65-te narodeniny