MAFIÁNI A ŽENY

Je to večná téma zhutnená v divadelnej hre, muzikáli aj filme vždy s rovnakým názvom „Kráska a zviera“. Vo filmovom extréme sa nájde dokonca aj kráska, čo sa zamiluje do gigantickej opice King-Konga. Veľká opica, veľký smrad, ale to nevadí, na plátne to necítiť… A máme to tu aj v našej slovenskej verzii. Zuzana Marošová bola a je nepochybne tá kráska. Karol Mello svojou minulosťou, vystupovaním slovníkom i výzorom to zviera. Že zviera túži po kráske, nás nemôže prekvapiť, ale prečo kráska stráca svoju mladosť so zverom – to je otázka. A príbeh Marošová – Mello nám dáva šancu na odpoveď.

Najskôr si povedzme, čo všetko Marošová kvôli Mellovi odvrhla. Veď sa mohla stať nevestou syna nováckeho zbohatlíka, ktorý sa sám chváli nevídaným majetkom (Plus 7 dní): „Mám autodopravu, firmu Priemstav, máme predajňu Škoda, Audi, robím zhruba dvanásť percent svetovej produkcie gália… Bývam v Novákoch v šesťbytovke, kde som postupne skúpil všetky byty… Venujem sa veteránom, mám päť takých extra  kúskov, ďalších päť normálnych.“ A teraz je zaujímavé, čo pán Kiaba považuje za normálne (Plus 7 dní): „Na bežné behanie máme BMW, Mercedes, Bentley, troje Ferrari, Porsche Cayenne, ako jediný v Európe mám Gemballu, to je Porsche prerobené pánom Gemballom, ktorého v roku 2004 zastrelili v Južnej Afrike. Gemballovi som si dal vyrobiť takéto špeciálne auto. Predbehnem v ňom na okruhu pretekárov oblečených v kombinézach a v prilbe a ja sedím za volantom vyobliekaný, mám zapnutú klimatizáciu a ešte veziem troch ľudí. Jasné, že mám letovisko pri mori, ale len v Amerike. V Európe si dobre neoddýchnem…“ Ak teda toto Marošová odmietla, zlatokopka iste nie je. Či? Kým bola ešte na Slovensku a už sa vedelo, že ju financuje Mello, vraj rada utrácala bez toho, aby sa pozerala na cenovky. Dá sa ale veriť klebetám?

Odvrhla aj slávu, keď sa vzdala najuznávanejšieho angažmán v Slovenskom národnom divadle a účinkovania v populárnom seriáli úspešnej komerčnej televízie.

Ak toto všetko obetovala, bude to teda tá veľká láska? Nezabúdajme, že herci a herečky sú tzv. reprodukční umelci. Tu je intelekt a schopnosť racionálnej úvahy skôr na škodu remeslu. Sú cvičení v emóciách, nie v zvažovaní faktov. Veď keby chceli zvažovať všetky tie faktografické lapsusy, ktoré sú v hrách (vrátane tých Shakespearových), či filmoch, či nedajbože denných seriáloch, čo ich autori nakotili, ťažko by si zahrali bez vážnych pochybností. Lenže očití svedkovia z radov novinárov, čo Mella a Marošovú v začiatkoch ich vzťahu stretli, nadobudli dojem, že ona je tá racionálna a cieľavedomá. Veď Karol Mello má biedne vzdelanie a na tie brutality, čo na Slovensku vyvádzal, je intelekt naozaj nepotrebný. Niekto by aj povedal, že mu surovosť zabijaka priam vyžaruje z očí. Tak potom tu máme posledné možné vysvetlenie. Udivuje to odborníkov už desaťročia, ale objavuje sa to znovu a znovu v stovkách a tisícoch zadokumentovaných prípadov a je to – fascinácia žien mocou. Mocou spojenou s násilím. Treba dodať, že určitých žien. Ale tie určité ženy tento evolučný pozostatok svojich praprapramatiek napĺňajú už naozaj bez zábran. Sú to tie, ktoré sa koria sexuálnym predátorom. Tým, čo po stáročia ovládali a manipulovali so ženami v ich dosahu. Sú to tie, ktoré vypisujú zaľúbené listy masovým vrahom (aj Černák má také „fanynky“, ktoré v ňom vidia „pravého muža“) a znásilňovačom žien do väzníc. Sú to tie, ktoré usvedčeným zločincom, odsúdeným na trest smrti pre ich beštialitu, ponúkajú manželstvo. Sú to tie, ktoré sa snažia k nim dostať aj cez tie mreže a sú nimi priam hypnotizované. Príklady „neviest odsúdencov na smrť“ poznajú v USA. Ich zvrátenými atavistickými pudmi sa už roky zaoberá vedná disciplína „viktimológia“. Vďaka tomu vieme, že ani varovanie pred násilníkom im nebráni, aby sa dobrovoľne vydali do smrteľného nebezpečia, ktoré sa aj tragicky naplní…

 

Násilie ako afrodiziakum

   Príklad je aj z Indie. Sériový vrah vietnamsko-indického pôvodu Charles Sobhraj sa stal priam svetovou celebritou, keď ho v 70. rokoch usvedčili z minimálne dvanástich vrážd. Vraždil rovnako chladnokrvne zahraničných turistov len preto, aby si udržal svoj playbojský životný štýl, čo mu vynieslo prezývku „Bikini Zabijak“. Potom, čo si odsedel v Indii 21 rokov, presídlil do Paríža, kde sa stal celebritou výhodne predávajúcou svoj príbeh očarujúceho gangstera. Za filmové práva svojho životného príbehu vraj vyinkasoval viac ako 15 miliónov dolárov. Tak mu bolo dobre, že sa za nejasných okolností vybral rozhadzovať takto získané peniaze do Nepálu, kde ho vďaka vytrvalosti holandského diplomata, ktorý neúnavne zbieral dôkazy, odsúdili na doživotie. A teraz to podstatné pre nás – už ako večného väzňa navštívila Sobhraja nepálska študentka Nihita Biswas. Pôvodne o ňom chcela napísať štúdiu, ale počas stretnutí ju zabijak Charles tak očaril, že v júli 2008 ohlásili zasnúbenie a v októbri prehovorila svoju rodinu, aby sa zúčastnili na fingovanom sobáši priamo vo väzení počas nepálskeho festivalu Bada Dashami, kedy sa väzni môžu stretávať s rodinami.

 

Výnimka, či pravidlo?

   Neobvyklú príťažlivosť mafiánov a známych krásavíc si nemohol nevšimnúť bulvár. Tu je celý zoznam krások, čo sa rozhodli otvoriť náruč tým najväčším zverom podsvetia (Plus 7 dní):

Adriana Pospíšilová – bývalú missku a rosničku očaril mafiánsky boss Juraj Ondrejčák, alias Piťo (40), ktorému porodila dvojičky. Potom, čo dostal Piťo, považovaný za bossa bratislavského podsvetia, 16 rokov za zosnovanie zločineckej skupiny, bolo po láske. Pospíšilová si uvedomila, že tak dlho čakať nemôže.

Zora Czoborová – len jedna zo série mileniek známeho mafiána Romana Deáka († 37), ktorý robil kšefty s mafiánskymi bratmi Diničovcami a bol pri vražde Remiáša, na ktorom mala záujem vláda Vladimíra Mečiara a Lexova SIS na to použila ďalších mafiánov.

Katarína Hasprová – s ňou to vraj Roman Deák († 37) myslel „vážne“, takže si ostali blízkymi aj po rozchode.

Zuzana Belohorcová – mala byť údajne dôvodom rozchodu Deáka s manželkou Sofiou,. Belohorcová ostala s Romanom Deákom († 37) až do konca, bola posledná, čo ho videla živého a vraj mu písala zamilované SMS-ky, aj keď vedela, že ho zavraždili. Patrí medzi mafiánske milenky-recidivistky, keďže okrem Deáka sa bývalá televízna učiteľka sexu zaplietla aj s Jozefom Svobodom († 48). Jedného z najsilnejšíchh mužov bratislavského podsvetia zastrelili 17 ranami v Podunajských Biskupiciach. Keďže Svoboda nebol žiadny fešák, vedel si takú lásku kúpiť. Bulvár tvrdí, že Belohorcovej „kúpil byt v Bratislave a Prahe“, v inej verzii to bolo štýlové autíčko. Jeho žena, Karin Svobodová, to pre Život komentovala slovami: „… Zuzu pokladám za pijavičku, ktorá má svoje prednosti a ona si vie v správnej chvíli vybrať správneho… Možno tiež dostala od môjho manžela nejaké darčeky, aj ona vysedávala v Alžbetke, jemu zasa imponovalo, že môže mať každú, na ktorú ukáže…“  Ako mafiánska milenka-recidivistka bola vraj povoľná ísť do postele aj s Borisom Kollárom, verným poskokom mafiánskeho bossa Žaluďa.

Karin Majtánová – televízna moderátorka a bývalá víťazka súťaže krásy má dcéru s Milanom Reichelom, s ktorým sa dala dokopy, keď mala len 19 rokov. S Reichelom, ktorý je označovaný za bývalého bossa tatranského podsvetia a strávil niekoľko rokov za mrežami, to bol vraj taliansky vzťah. Opustil ju pre podozrenie z jej nevery…

Marianna Ďurianová – známa televízna moderátorka chodila so synom mafiánskeho „ekonóma“ Jozefa Surovčíka († 46), Tomášom. Jozefa Surovčíka v roku 2003 odstránilo podsvetie siedmimi dobre mierenými ranami pri Seneckých jazerách. Ako správna „recidivistka“ sa nepoučila a má syna s Romanom Doležajom (41), ktorý si odsedel viac ako tri roky v kauze vydierania a krádeže. Taktiež bol obvinený z podpory mafiánskej skupiny piešťanských piťovcov.

Andrea Heringhová – modelka a ďalšia „recidivistka drsnej lásky“ bola vydatá za Gabriela Heringha (44), s ktorým má syna. Podľa Plus 7 dní maďarský súd na neho vydal európsky zatykač v súvislosti s vyšetrovaním lúpeže. Nepoučila sa a s bývalým mafiánskym poskokom mafiánskeho bossa Žaľuďa, Borisom Kollárom, má hneď dve deti.

Linda Chren-Čongrády – ako vdova po vplyvnom mužovi slovenského podsvetia Petrovi Čongrádym alias Čongim († 36), ktorého v roku 2004 rozstrieľali v Petržalke, si druhýkrát zobrala mediálne známeho tanečníka Mateja Chrena.

Po tomto všetko vyznieva ako vtip tvrdenie Pospíšilovej v rozhovore pre Plus 7 dní, že o kriminálnej činnosti Piťa nevedela a nikdy sa o tom ani nebavili. Žiadna z týchto krások nie je až taká tupá, že by sa nezamýšľala nad tým, odkiaľ berie jej inak nepracujúci nápadník toľké peniaze na okázalý luxus, v akej spoločnosti sa pohybuje a hlavne si určite nezapchávali uši, keď sa im títo mafiáni v posteli chválili, čo všetko spáchali. Pretože jedna z notorických vlastností mafiána je aj chválenkárstvo. Veď aj tieto krásky boli toho chválenkárstva súčasťou…

Petra Krištúfková – štafetová mafiánska milenka

   Táto (Prírodou, či umelo) dobre vyvinutá blondínka je v istých kruhoch známa ako Čierna vdova, pretože jej exmilenci sú buď v hrobe alebo v base. V zozname mafiánskych mileniek je rekordérkou, akú nenájdeme asi ani v Európe, možno aj svetovou.

Mafiánskemu bossovi Robertovi Diničovi († 34) skočila do postele vraj už ako sedemnásťročná. Povedzme, že to bola láska, z ktorej sa im narodila dcéra. Diniča rozstrieľali v aute v roku 1998.

Krištúfkovú to nijako neodradilo od zlej spoločnosti. Dala sa dokopy s mafiánskym zabijakom Petrom Havašim, ktorý bol zakomplexovaný zúrivý škrčok nie krajší od čerta. Takže aká láska? Podľa svedectva exmanželky Róberta Diniča na to šiel Havaši ohľadne majetku po Diničovi cez city, či skôr cez posteľ. Na súde k tomu povedala: „Peter Havaši si ma chcel vtedy naraziť ako frajerku a tým získať náš majetok.“ Keďže ho odmietla, obrátil sa teda na Petru Krištúfkovú, kde bol zjavne úspešnejší. Tá bola neskôr obvinená z nezákonného prepisu majetku pri zastupovaní neplnoletej dcéry, ktorej otcom bol zavraždený Róbert Dinič. Podľa médií totiž zdedila šestinový podiel v spoločnosti Espada ovládajúcej lukratívnu budovu na Kollárovom námestí v Bratislave, ktorú predala v roku 2000. Ostatní právoplatní dediči o tom ani netušili. Podľa znalca mala nehnuteľnosť v čase predaja hodnotu vyše 783 000 eur. Prvostupňový súd Krištúfkovú oslobodil spod obžaloby z podvodu s navrhovanou výškou trestu 5 rokov väzenia na základe jej tvrdenia, že budovu predala neznámej osobe pod nátlakom svojho vtedajšieho priateľa Petra Havašiho. Tohto bossa mafiánskej skupiny sýkoriek podľa prokuratúry zlikvidovali muži zo skupiny takáčovcov. Jej obhajoba, ktorej súd uveril, stála na tvrdení, že ju k trestnému činu donútil. Ale už netvrdila, že ju niekto nútil, aby mu vliezla do postele a aj takto poslúžila. Autorka knihy Mafiánske pipiny, kde opisuje svoje zážitky so Žaluďom, aspoň priznáva, že vedela, že ide o mafiána. Najväčšou zábavou mafiánov totiž je chvastať sa tým, koho všetkého brutálne zbili, okradli, či dokonca zabili. A najviac sa, samozrejme, chvália v posteli.

O tom že Krištúfkovej preferencie neboli vysokých estetických nárokov svedčí podozrenie, že sa dala dokopy dokonca aj s mafiánskym bossom Jozefom Svobodom. V podsvetí známy pod prezývkami Kocúr, Ušatý a Tlstý, veľa krásy nepobral. V jeho okolí sa však hovorilo, že si zo svojej príťažlivosti u žien veľmi hlavu nelámal. Veď tam kde sú peniaze, sú aj mladé, ambiciózne radodajky. Známa bola príhoda, keď mu istá nočná dáma dala v bare košom, tak si dal záležať na tom, aby si všimla, že sedí na pekne plnej peňaženke. Vzápätí v jej očiach mimoriadne skrásnel. Tvrdí sa, že na čas aj v očiach Krištúfkovej…

Nasledoval najznámejší slovenský inseminátor z prostredia mafiánskeho podsvetia, Boris Kollár. S tým má Krištúfková dcéru Ester. O tomto vzťahu opakovane verejne hovoril ich spoločný známy Marián Kočner. Tiež jeden z mafiánskych zoznamov. A Kočner potvrdil, že Boriskove maniere ťažko znášala aj táto skúsená mafiánska milenka.

Potom Krištúfková skočila do postele mafiánskeho bossa „Piťa“ Ondrejčáka. Ak by sme si mysleli, že konečne zakotvila, je to omyl. Podľa Plus 7 dní „problémy nastali, keď blondínka (Petra Krištúfková, pozn. aut.) plánovala vrátiť sa k otcovi svojej druhej dcéry Ester. Ondrejčáka to vraj tak rozzúrilo, že si chcel s Kollárom vybaviť účty riadne po chlapsky. ´Nepáčilo sa mu, keď jej Kollár kúpil nové auto. Vraj, čo jej má čo kupovať také veci,´ prezradil nám muž z ich okolia, ktorý si neželal byť menovaný. Kontroverzný Piťo sa podľa neho vybral za multioteckom osobne a chcel sa s ním zoči-voči porozprávať. Nepochodil. „Jasné, že Boris nevyšiel vtedy von z domu. Keď o niečo išlo, tak sa vždy skrýval,“ konštatuje náš zdroj. Aby Kollár upokojil situáciu, s niekdajším bosom vraj musel uzavrieť pre neho nevýhodný obchod.“ A práve pri tom Kollárovi opäť kamarátsky asistoval istý Kočner. Ten aj prezradil (ale až keď Borisko akosi zabudol, aké má maslo na hlave, a začal moralizovať na jeho účet), že Kollár sa rozhodol so šéfom piťovcov, Jurajom Piťom Ondrejčákom, preventívne zblížiť. V prvom rade kvôli ich spoločnej milenke Krištúfkovej, o ktorú sa mali preťahovať. Spoločné fotografie Ondrejčáka a Kollára na dovolenke na Kube naznačujú celkom iný príbeh, než ako ho neskôr opisoval Kollár. Ten tvrdil, že bol s Piťom naopak v konflikte kvôli akýmsi pozemkom na Donovaloch. Podľa Mariána Kočnera je to vykonštruovaný nezmysel: „…letenky kupovala jeho firma nielen pre neho, ale aj pre Piťa a ostatných. Viezli sa jedným lietadlom a sedeli vedľa seba“. A ozaj, prečo by potom s Piťom na Kube tak radostne popíjal, keď ho Ondrejčák vraj vydieral? Kto by mal na také niečo žalúdok? A darovali by ste svojmu vydieračovi na narodeniny obraz? Lebo to Kollár podľa zverejnených informácií urobil.

K bizarnostiam slovenskej politiky patrí, že Kollár si „na drzovku“ nazval svoju straničku-firmičku „Sme rodina“ a do slovenského zákonodarného zboru doviedol podľa Plus 7 dní najväčšiu mafiánsku radodajku. A teraz na chvíľu uverme tomu, že večná slečna Krištúfková u celej série mafiánov nerozpoznala, že sú mafiáni, a stala sa tak ich dobrovoľnou „obeťou“. Tomu by sme mohli uveriť len pod podmienkou, že uznávame aj to, že táto osoba je, mierne povedané, „mdlého rozumu“. Na príklade podvodu s budovou priam nesvojprávna hračka v rukách iných. Ak to tak je, ostáva posledná otázka – ako môže byť takáto nesvojprávna bytosť zákonodarkyňou v našom parlamente? Odpoveď je tristná, za „vlády zmeny“ sú aj tie najväčšie morálne kotrmelce tolerované tým ich „našim“. Takže za zákony pre celú krajinu teraz hlasuje osoba, ktorá údajne vyznáva medializované životné krédo: „Radšej byť smutná v mercedese, ako veselá v autobuse.“

V máji 2018 Krištúfkovú parlament odvolal z výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva práve pre jej mafiánsku minulosť. No, povedzme, že to „spáchala“ neprajná koalícia. Ibaže v júni 2020 vláda, ktorú zostavoval aj jej večne občasný milenec Kollár, „odvolala poslankyňu Petru Krištúfkovú z funkcie splnomocnenkyne vlády pre podporu rodiny a sociálnu pomoc“. Zdôvodnenie je jasné. Minulosť ju dobieha…

 

Viac v knihe „Mafia na Slovensku – Stručné dejiny zla (II.)“: https://www.martinus.sk/689397-mafia-na-slovensku-strucne-dejiny-zla-ii/e-kniha

Podobné články

MOTÍV ATENTÁTNIKA PREKVAPUJÚCI!

Ale len pre toho, kto nepozná históriu. Veď aj preto zlyhali „preventívci“ ochranky, pretože atentátnik nezodpovedá profilu SÚČASNÉHO útočníka!!! Ale perfektne zodpovedá profilu, ku ktorému

FEMINIZMUS AKO TRETIE ZLO

Čo môže byť symbolickejší dar k vlastnému jubileu, než keď si autor aj sám venuje dho pripravovanú novú knihu. Gustáv Murín, oslávil svoje 65-te narodeniny