MAFIÁNSKY MIESTOPIS BRATISLAVY č. 11 – krvavý koniec mafiánskeho manekýna

Obálka, predná

Spisovateľ Gustáv Murín vďaka video-blogu na TV Bratislava svojho času vykročil na pamätné miesta, kde mafia v hlavnom meste Slovenska páchala svoje zločiny, ale kde padli v kalužiach krvi aj niektorí jej bossovia. Nedávno vydal unikátnu encyklopédiu o slovenskom podsvetí v rokoch 1990 – 2021 pod názvom „Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla“. V časti „Obete a udalosti mafiánskeho vyčíňania“ tu sú takmer na každý deň opisy mafiánskych zločinov doplnené o „Kto bol kto v slovenskom podsvetí“ (knihu dostanete TU, v rozšírenej a aktualizovanej elektronickej podobe TU).

Tak tu nevyhnutne musela byť pre históriu zaznamenaná aj smrť mafiána Romana Deáka, o ktorom sa v tejto unikátnej encyklopédii slovenskej mafie píše:

Začínal ako bufetár v socialistickom podniku Jednota, neskôr mal stánok. Patril do partie s mafiánom Žaluďom a jeho poskokom Borisom Kollárom. Na rozdiel od tých dvoch mal reálne podnikateľské a developerské plány, čoho výsledkom bol obytný dom s názvom Butterfly, prvý postavený po roku 1989 súkromníkom. Zaplietol sa do vraždy Róberta Remiáša, ako jej oznamovateľ. Deákovu vraždu si mal podľa obžaloby objednať podnikateľ Trajter. Hoci jej vykonávatelia, ktorí ho usvedčovali, boli za túto vraždu odsúdení, on sám nie – vraj sa nedokázalo, že by mal z objednávky vraždy finančný prospech, a tak bol jeho skutok premlčaný. Príčinou mafiánskej popravy malo byť to, že ho Trajter oslovil s kriminálnym biznisom, ktorý Deák s Diničovcami zrealizovali, ale odmietli sa deliť.

Za mafiánsku popravu Deáka boli odsúdení sýkorovci na čele s bossom Lališom a katom Roháčom. Deákova milenka Belohorcová odišla z miesta činu tesne pred streľbou. Ešte aj po jeho násilnej smrti mu posielala na mobil zamilované SMS-ky. Hoci bol Deák ženatý so Sofiou, udržiaval blízke vzťahy nielen s Belohorcovou (ktorá po vzore Krištúfkovej vraj preskákala viacero mafiánskych postelí vrátane naozaj neveľmi atraktívneho bossa Svobodu), ale aj známou fitneskou Zorou Czoborovou a podľa Plus 7 dní aj so speváčkou a herečkou Katarínou Hasprovou.

 

   Miesto, kde Roman Deák pod spŕškou striel vražedného sýkorovského komanda dokonal si pripomíname v reportáži.

Presvedčte sa na vlastné oči TU

Podobné články

Panoráma dunajského nábrežia

Prechádzka po bratislavskom moste SNP ponúka pozoruhodné pohľady. Napríklad na Hrad. Na rastúcu štvrť mrakodrapov. Prístavisko je plné, čo je dobrá správa, pretože takto príde

Beladice – kaštieľ a park sôch

Do Beladíc ma priviedla beseda s miestnymi čitateľmi, o účasť ktorých sa mimoriadne zaslúžil pán starosta PhDr. Mário Žáčik. Dávnejšie totiž spisovateľskú návštevu nemali, o