Panoráma dunajského nábrežia

Prechádzka po bratislavskom moste SNP ponúka pozoruhodné pohľady.

Napríklad na Hrad.

Na rastúcu štvrť mrakodrapov.

Prístavisko je plné, čo je dobrá správa, pretože takto príde do Bratislavy po Dunaji na turistických výletných lodiach okolo 200 000 návštevníkov ročne.

A hotel na nábreží má pozoruhodnú minulosť. Pôvodný hotel Danbube, postavený ešte za komunistickej vlády, sa po roku 1989 stal mafiánskou základňou sýkorovskej bandy a tu aj v bare Amadeus prišiel dňa 24.septembra 1997 vražedný útok na mafiánskeho bossa Holuba, ktorý ostal ťažko ranený a jeho najbližší pobočník Fabian mŕtvy. Túto vražednú scénu zinscenoval brutálny mafiánsky super-boss Černák, ktorý bol osobne prítomný, a neskôr sa nejaký čas touto svojou beštiálnou réžiou mafiánskej popravy aj vychvaľoval. Viac v knihe „Tajný denník mafiána – Róbert Holub“, ktorá sa dá získať TU.

Noví majitelia sa rozhodli radikálne zbaviť minulosti a to aj novou fasádou. Nezbavili sa ale vydieračských praktík niektorých mestských úradníkov, ktorým vadila nová fasáda. Bola to absurdná aféra, živená niekoľkými novinármi, pretože fasáda bola už dokončená a tú v štádiu návrhov predsa museli pamiatkári schváliť?! A odrazu sa im znepáčila s tým, že tá pôvodná sa im páčila viac. O takýchto absurditách som tiež písal. Ale čas mnohé vyrieši a tak po zmene vedenia Starého Mesta fasáda hotela ostala a symbolicky tak navždy zakryla neblahú povesť aj premenovaním z názvu hotel Danube na súčasný Park Inn.

Podobné články

SLÁVNOSŤ pamätí seniorov

Už po štvrtýkrát sme sa v Obecnej záhrade v Rači zišli pri prezentácii tentoraz desiatej a jedenástej publikácie projektu OZ „Pamäti a spomienky“. Oslávencov, ich