Prírodné katastrofy zavinené človekom – Kachovka na Ukrajine

Prezidentka Čaptová má pravdu. Sme obeťami lavíny dezinformácií – tých protiruských. Ona sama v tých dezinformáciách už svoje predviedla pri nedávnej demonštračnej vojnovej turistike s NATO-rozviedčíkom Pavlom. Zelenský nevyhnutne smeruje k rovnakému osudu ako gruzínsky Saakašvili (dnes vlastnými Gruzíncami odsúdený a sediaci za mrežami) a arménsky Pašinjan (s rovnakou gruzínskou vyhliadkou). Všetci traja sa nechali zneužiť na americkú dlhodobú konfrontáciu s Ruskom cez takéto lokálne figúrky. So Zelenským je to horšie o to že dávkovo závislí ľudia sa nekontrolujú a majú euforické stavy, kedy sú schopní priviesť svoje okolie a aj celý svet na pokraj katastrofy. Príkladom je najnovší útok na priehradu Kachovka.

Skúsme na to, čo sa stalo, ísť tzv. sedliackym rozumom (lebo ten nás naozaj nezradí) a hľadajme odpoveď len z otvorených zdrojov a informácií, ktoré ani čaputovská propaganda nezatajuje.

 

Základné súradnice katastrofy

   Čo o Kachovke hovoria samotní hlavní sponzori tejto vojny z Washingtonu? „USA pozorne sledujú situáciu okolo vodnej elektrárne Kachovka, ale nemôžu potvrdiť účasť Ruska na incidente.“ Toto vyhlásenie odznelo na brífingu koordinátora pre strategickú komunikáciu v Rade pre národnú bezpečnosť Bieleho domu, Johna Kirbyho. Je v rozpore so Zelenského hysterickými výkrikmi, ktoré automaticky preberajú všetky americké gubernie v Európe. Čím to je? Veď samotní americkí vojnoví štváči spochybňujú  svojho favorita! Niet sa čo čudovať, majú s ním zlé skúsenosti. Preto ho (ako je obecne známe) odpočúvajú a tak aj prezradili cez svoje hlásne trúby New York TimesWashington Post, že si už v minulosti asi šňupol priveľa a plánoval vyhodiť do vzduchu ropovod Družba. A keď je tento komik v „rauši“, tak mu na nejakých ukrajinských občanoch zjavne nezáleží. Hlavne, že sa o Ukrajine zase hovorí vo všetkých svetových médiách a môže Rusom nasadzovať psi hlavu. Cieľ je jasný, žiadna slávna protiofenzíva sa nekoná, tak táto katastrofa ten neúspech prekoná.

Kyjevský režim útočil na vodnú elektráreň Kachovka celé mesiace. Došlo k niekoľkým diverzným výsadkom, ktoré mali za úlohu priehradu zničiť. Rovnaké to bolo s ich útokmi na Záporožskú jadrovú elektráreň, kde sa Zelenský pokúsil o jadrovú katastrofu, aby mohol tvrdiť že Rusi ohrozujú celý svet a preto má celý svet pomôcť Zelenskému zničiť Rusko. To malo prinútiť NATO zasiahnuť. No a na to sú už pripravení ochotní lokálni mopslíci, ako NATO-rozviedčík Pavel, ktorý už dopredu iniciatívne navrhol účasť vojsk NATO, ktorí vraj budú „chrániť humanitárne koridory“.

Keď sme pri tých „koridoroch“ od čias obliehania Mariupoľa je známe, že neo-nacistickí ukrajinskí militanti bránili obyvateľom opustiť miesta bojov, lebo to považovali za „zbabelosť“ a „zradu“. A naopak, keď sami potrebovali ujsť, tak (podľa správ na internete, ktorý ostáva vlastne jediným nezávislým zdrojom informácií, preto sa ho Globalizačná klika tak bojí) došlo aj k takým extrémom, že v unikajúcich autách zastrelili „hrdinovia z Azova“ rodičov, aby sa mohli zaštítiť ich deťmi a uniknúť tak pred spravodlivým trestom za zverstvá, ktoré v Mariupoli napáchali (tam sa po prvýkrát objavili mŕtvoly civilistov ležiacich napohľad nelogicky na uliciach – to boli práve tí, čo sa pokúšali evakuovať, ale neo-nacistom z Azova sa to nepáčilo).

Takže sme už zažili absurditu v tvrdení, že v jadrovej elektrárni Rusi ostreľujú z diaľky sami seba! A čo tvrdil spočiatku o Kachovke Zelenský? No, že Rusi „z diaľky“ odpálili priehradu, ktorú mali obsadenú?! Opäť, sami seba ostreľovali???

Rovnako Zelenský tvrdil, že si Rusi sami vyhodili do vzduchu plynovod NordStream, čo sa opäť americkí vojnoví štváči ani len nepokúsili ďalej ako fámu živiť a vedeli prečo.

Údaje z francúzskeho monitorovacieho portálu Theia-land prezradili, že krátko pred ukrajinskou sabotážou na priehrade, Zelenského režim zámerne priviedol hladinu vody v nádrži Kachovka na kritickú úroveň otvorením stavidiel Dnepropetrovskej vodnej elektrárne. Hladina vody v nádrži Kachovka tak bola krátko pred výbuchom a záplavou umelo zvýšená zo 14 na 17,5 metra. Takže katastrofa bola zo Zelenského paláca už plánovaná ako najhoršia možná?!

Taliansky vojenský expert Thomas Teyner v komentári pre denník Bild odhalil, že Ukrajina pripravovala „operáciu s účasťou špeciálnych jednotiek, výsadkárov, námornej pechoty, člnov a vrtuľníkov s cieľom zmocniť sa priehrady”. “Ale ruská armáda sa teraz tiež borí s problémami: jej dlhodobo udržiavané pozície na ľavom brehu rieky už nie sú použiteľné. Tamojšie zákopy sú od rána zaplavené, čo zničilo mesiace tvrdej práce ruských vojakov“.

Dokonca ani nášmu politickému generálovi Mackovi v rozhovore pre Slovenský rozhlas nešlo do hlavy, prečo by takéto niečo Rusi urobili teraz, keď by mohli počkať až sa v záplavovom území zjaví koncentrácia ukrajinských síl pre protiútok. A túto zjavnú dilemu vyriešil ako vzorný Macko – vraj Rusi „sú už takí“???

Tomu pánovi, čo zneužíva generálsku hodnosť, aby sa dostal do politiky (Pavel jeho vzor?) ani na um nedošla otázka –  načo by Rusi ničili elektráreň, ktorú mali a majú v rukách, keď by ju stačilo vypustiť?!

Vie sa, že Kachovka je kriticky dôležitá pre zásobovanie Krymu pitnou vodou. A priehradu obsadili Rusi práve preto, aby sa Zelenský nepokúsil aj takto pomstiť obyvateľom Krymu, že s úľavou hlasovali za znovupripojenie k Rusku (Krym predsa patril pod Ukrajinu len niekoľko desaťročí a to z vôle komunistického diktátora Chruščova, ktorý dlhé roky pôsobil na Ukrajine). Má to logiku, veď tam žijú v drvivej väčšine len Rusi a menšina krymských Tatárov. A aj tí Tatári sa majú teraz lepšie, lebo im ruská správa logicky umožnila oficiálne používanie vlastného jazyka, čo ukrajinský majdanský parlament zakázal všetkým menšinám ako prvé (preto potestovali aj Maďari!). Tak prečo by sa sami Rusi pripravovali o takýto životodarný zdroj vody, keď na to nebol a nie je žiadny logický dôvod?

Je obecne známe, že na ľavom (ruskom) brehu sú následky vážnejšie, pretože je nižšie ako pravý breh. Zničením priehrady je teda zaplavené územie hlavne na ruskej strane (až 70% ?!) už aj s obeťami na životoch. Tu aj Macko-logika nedáva žiadny zmysel. Opäť sa tento politruk nahlas nezamyslel nad faktom, že je takto zničená nielen ruská dlhodobo budovaná obrana, ale zaliate sú aj mínové polia, takže až voda opadne, ľahšie sa bude ukrajinským vojskám útočiť.

Mimochodom, útoky na priehrady sú britský vynález z II. svetovej vojny. Kvôli ničeniu nemeckých priehrad  vymysleli aj špeciálne „skákajúce“ bomby. Rovnako koncentračné tábory vymysleli Angličania, keď brutálne potlačili snahu  Búrov v Južnej Afrike o nezávislosť. Žiadne zverstvo sa im neštítilo, keď chceli presadiť svoje imperiálne záujmy. No a dnes radia Zelenskému!

No a ďalším príkladom z histórie je predsa iracký diktátor Saddám Husajn, ktorý keď sa po okupácii Kuvajtu ocitol v úzkych, nechal zapáliť takmer 600 kuvajtských naftových vrtov a do Perzského zálivu vypustiť pol milióna ton nafty z kuvajtského terminálu. A nikto snáď nepochybuje, že s požehnaním Washingtonu a jeho západných poskokov je Zelenský vojnový diktátor, ktorý sa s toľko sľubovanou protiofenzívou dostal do úzkych.

Zničením Kachovky a následnou katastrofou Rusko len stratilo a Zelenský dúfa, ako hazardný hráč, čo vsadil na vabank, že všetko získa…

 

Zlodej kričí…

   To porekadlo pozná každý z nás. A Zelenský kričí denne. Veď sa dostal do závozu tým, ako uveril americkému huckaniu (tak ako Saakašvili s Pašinjanom), keď ešte dva týždne pred začiatkom vojny v Paríži svätosväte pred Macronom sľuboval, že konečne začne dodržiavať Minské  dohody. Lenže len čo prišiel domov, už to na „radu“ svojich amerických tútorov poprel. A Rusom došla trpezlivosť.

Veď Zelenský vo svojej prezidentskej kampani sľuboval, že zabezpečí mier a nabádal, aby skončilo terorizovanie obyvateľov Luhanska a Donecka každodenným ostreľovaním civilných objektov ukrajinskými neo-nacistami, ako samozvaného predvoja ukrajinskej armády. Poprel v praxi to, prečo ho Ukrajinci za prezidenta zvolili!

Zelenský sa pokúsil nahovoriť svetu, že Rusku ide o „genocídu“, ale to až potom, čo Rusko obvinilo jeho z „genocídy“ rusky hovoriacich občanov Ukrajiny (a tých zaživa upálených v Odese Zelenský ťažko poprie – svet o tom vie vďaka francúzskemu televíznemu dokumentu).

Rovnako je to s „únosmi detí“, keď Zelenský inicioval už prijaté nariadenie, že môžu byť odoberané deti rodičom bez ich súhlasu, ak si ukrajinské úrady zmyslia, že ich z bojovej zóny násilne evakuujú. Z akéhosi dôvodu im totiž to násilie na dospelých nejde (viacerí zjavne uprednostňujú ruskú správu pred ukrajinským dlhoročným potláčaním ľudských a menšinových práv, ako aj neo-nacistickým terorom), ale deti kradnúť rodičom, na to si trúfajú. TU je o tom viac.

Zelenský potrebuje neustále udržiavať pozornosť sveta, napríklad aj teroristickými útokmi údajných „partizánov“, aby prekryl fakt, že ofenzíva sa nedarí a vzhľadom k únave Spojencov, ktorí už vyprázdnili svoje zbrojné sklady, ani nemá veľkú perspektívu. Nevyšlo to pri Záporožskej jadrovej elektrárni, nevyšlo to ani pri tej Černobyľskej, tak to skúsil s Kachovkou. A uspel tým, že celý svet obleteli zábery jeho vlastných občanov, ktorí tou záplavou trpia – to je naozaj „efektné“. Aj naši mediálni kolaboranti prikladajú svoje polienko do tejto tristnej Zelenského hry s vlastnými občanmi. Veď všetky ruské televízne kanály práve preto už dopredu zablokovali. A nikomu z celej tej západnej propagandistickej mašinérie nenapadne, aby sa šiel pozrieť na utrpenie rusky hovoriacich pôvodne občanov Ukrajiny na ľavom brehu rozvodnenej rieky.

Takže naozaj je v tomto krvavom konflikte vďaka jednostrannej vojnovej propagande čierne biele a biele fialové? Ako sa v tom má vyznať prostý občan, ktorý nemá a ani nechce mať iné než naše oficiálne zdroje informácií? Čo s tou záplavou dezinformácií, na ktoré by tak radi mali monopol v našej žltej tlači (SME-čka, Denník N-ádor, týždeň-konšpirácií a aktuality-hoaxov.sk)?

Riešenie je prosté, priatelia. Zakaždým, keď nám naservíruje jednostranná vojnová propaganda nejakú takúto ohromujúcu novotu, priraďte k tomu opačné znamienko a budete najbližšie k pravde. Veď treba verne počúvať našu Barbinu z paláca a dôsledne bojovať proti dezinformáciám…

 

Podobné články

Piešťanský literárny okruh 2024

Môj už tradičný tvorivý pobyt v Domove Ivana Stodolu v Piešťanoch, ktorý vzorne vedie a udržiava Literárny fond, som už opäť tradične využil na stretnutie