Profesor Miloš Tóth (1976, Bratislava) pôsobí na škole Matematických a fyzikálnych vied University of Technology Sydney, Ultimo, Australia.
V roku 2001 získal doktorát na UTS, kde sa zaoberal luminiscenčnými vlastnosťami a štruktúrou defektov polovodičov so širokým pásmom.
Následne pracoval ako postdoktorandský výskumník v Cavendish Laboratory, University of Cambridge, vedecký pracovník v laboratóriách FEI Company v Bostone, Massachusetts a Portlande, Oregon (USA).
Jeho práca v priemysle bola zameraná na výskum a vývoj nanofabrikácie zväzkom nabitých častíc. a zobrazovacie techniky. Na UTS sa vrátil v roku 2011, aby prevzal profesorské kreslo a založil výskumnú skupinu zameranú na techniky nanofabrikácie elektrónovým a iónovým lúčom.
Sám o tom píše: „Môj výskum je zameraný na interakcie nabitých častíc s pevnými látkami, samozostavenie a reakčnú kinetiku na povrchoch. Aplikované aspekty práce zahŕňajú vývoj techník nanofabrikácie elektrónovým a iónovým lúčom a ich aplikáciu v nanofotonike a optoelektronike.“
Jeho práce majú ohlas až 11 973 citácií.
Zdroje:
https://profiles.uts.edu.au/Milos.Toth
https://scholar.google.com.au/citations?user=OMBz3bIAAAAJ&hl=en
https://profiles.uts.edu.au/Milos.Toth/grants
Spracoval: Gustáv Murín