MAFIÁNSKY MIESTOPIS BRATISLAVY č. 10 – vopred predpovedaná smrť

Obálka, predná

Spisovateľ Gustáv Murín vďaka video-blogu na TV Bratislava svojho času vykročil na pamätné miesta, kde mafia v hlavnom meste Slovenska páchala svoje zločiny, ale kde padli v kalužiach krvi aj niektorí jej bossovia. Nedávno vydal unikátnu encyklopédiu o slovenskom podsvetí v rokoch 1990 – 2021 pod názvom „Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla“. V časti „Obete a udalosti mafiánskeho vyčíňania“ tu sú takmer na každý deň opisy mafiánskych zločinov doplnené o „Kto bol kto v slovenskom podsvetí“ (knihu dostanete TU, v rozšírenej a aktualizovanej elektronickej podobe TU).
Tak tu nevyhnutne musela byť pre históriu zaznamenaná aj smrť východniarskeho bossa Róberta Holuba, ktorý je knihe opísaný takto:

V 90-tych rokoch ovládol východné Slovensko. Na konte mal mať odhadom až dvetisíc ukradnutých áut, s ktorými kšeftoval na Ukrajine, aj v bývalej Juhoslávii. Disciplínu v bande a rešpekt ostatných Holub udržiaval metódou ručne-stručne, keďže sa v pästných bitkách priam vyžíval. V Poprade sa spojil s Milanom Reichelom a cez neho sa zoznámil so super-bossom Černákom. To sa mu stalo osudným, keď Černák bez predošlého varovania a zjavnej príčiny rozhodol o jeho likvidácii. Na tú určil svojho osvedčeného kata „Potkana“ Roháča, ktorému sa to podarilo až na tretí pokus. Napomohla tomu aj zrada dvoch Holubových pobočníkov. Je vysoko pravdepodobné, že poprave asistovala aj SIS, inštruovaná námestníkom Svěchotom, prezývaným v podsvetí familiárne „Doktor“. Kuriozitou je, že Holub bol Cigán a tí sú vraj veľmi poverčiví. A naozaj, pred cestou do Bratislavy mu veštila Cigánka, že na konci takejto dlhej cesty ho čaká smrť. Z tej veštby vyplnil všetko, čo mu ešte hovorila. Ale v ústrety svojej smrti napriek veštbe vykročil…

Po prvej streľbe v hoteli Danube bol ťažko ranený a jeho najbližší pobočník mŕtvy (útočníkom bol na objednávku Černáka osvedčený kat slovenskej mafie Jozef Roháč alias Potkan, či Zubár).

   Miesto, kde na neho Jozef Roháč smrteľne zaútočil (po tretkrát, po druhýkrát v Bratislave) si pripomíname v reportáži.

Presvedčte sa na vlastné oči TU

Podobné články

SLÁVNOSŤ pamätí seniorov

Už po štvrtýkrát sme sa v Obecnej záhrade v Rači zišli pri prezentácii tentoraz desiatej a jedenástej publikácie projektu OZ „Pamäti a spomienky“. Oslávencov, ich