MAFIÁNSKY MIESTOPIS BRATISLAVY č. 3 – vopred očakávaná smrť bossa Róberta Diniča

Obálka, predná

Z TV Bratislava som svojho času vykročil na pamätné miesta, kde mafia v hlavnom meste Slovenska páchala svoje zločiny, ale kde aj padli v kalužiach krvi niektorí jej bossovia.

Nedávno som vydal unikátnu encyklopédiu o slovenskom podsvetí v rokoch 1990 – 2021 pod názvom „Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla“. V časti „Obete a udalosti mafiánskeho vyčíňania“ tu sú takmer na každý deň opisy mafiánskych zločinov doplnené o „Kto bol kto v slovenskom podsvetí“ (knihu dostanete TU, v rozšírenej a aktualizovanej elektronickej podobe TU).

A tak tu nájdete aj charakteristiku mafiánskeho bossa Róberta Diniča, nerozlučne spätého s bratom, s ktorým zdieľali svoj mafiánsky osud až po trpký koniec. Jeho brata roztrhala nastražená nálož, keď odchádzal z tenisových kurtov v areáli Zlaté piesky. Róbert vedel, že je na rade a predsa si nepomohol. Obklopil sa ochrankou, dokonca najal nájomného strelca a aj tak ho mafiánska smrť o päť mesiacov dostihla.

Ako píšem v uvedenej knihe: „Dňa 4. októbra 1998, ozbrojení útočníci na sídlisku Dlhé diely v Bratislave asi tridsiatimi výstrelmi z automatických zbraní usmrtili aj druhého Diniča, Róberta, spolu s ochrankárom Mariánom Fojtíkom. Opäť účinkovalo vražedné komando sýkoriek, ktoré viedol „Kýbel“ Lališ a jeho pevnou súčasťou bol zabijak „Potkan“ Roháč.“

Róbert Dinič 1

Takto skončil aj ochrankár R. Diniča.

 

O tom ako si na neho počíhalo vražedné komando a ako to dopadlo aj s jeho ochrankárom sme si povedali priamo na mieste činu.

TU je tá reportáž. Presvedčte sa na vlastné oči…

Podobné články

Príkladná sídlisková iniciatíva

Okrajové bratislavské sídlisko Krasňany je vlastne satelitným mestečkom. Vybudované bolo koncom 50-tych rokov ako Záhradné mestečko. Tu sa po prvýkrát použili vnútroblokové oddychové zóny –