Na moment, blogeri!

Beseda v Poprade, na plagát

Už niekoľko desaťročí u nás existuje takzvaná blogosféra. Rôzne internetové portály dávajú možnosť, aby sa fakticky ktokoľvek pod vlastným menom, či len prezývkou, vyjadroval slobodne na verejnosti. Je to internetový „hlas ľudu“ – „vox populi“. Tých kto túto možnosť využívajú sú doslova desaťtisíce. A niektorí dosahujú nevídanú čítanosť presahujúcu až desiatky tisíc čítaní na jeden príspevok. O to prekvapujúcejšie je, že sa týmto fenoménom „ľudovej žurnalistiky“ nikto nezaoberá. Spisovateľ Gustáv Murín, ktorý sám má na troch blogoch dokopy viac ako 6 miliónov čítaní sa rozhodol najpozoruhodnejšie osobnosti slovenskej blogosféry predstaviť vo svojej vlastnej internetovej TV relácii. Jej súčasťou sú aj pravidelné mesačné hodnotenia tých najčítanejších blogov. Nikto totiž ešte neukázal, kto v rebríčku čítanosti aktuálne v danom mesiaci v celej slovenskej blogosfére vedie.

 

Sú štúrovci ešte atraktívni?

  Prvým hosťom Gustáva Murína bol PhDr. Lukáš Perný, PhD., slovenský spisovateľ, spoločenský vedec a hudobník. Autor kníh Utopisti, vizionári sveta budúcnosti; Vybrané kapitoly zo súčasnej anglo-americkej sociálnej filozofie; Kultúrna revolúcia Ladislava Novomeského a Hudobná kontrakultúra na prelome 60. a 70. rokov 20. storočia v kulturologickej perspektíve. Je tiež spoluautorom tretieho vydania knihy Štúrovci a Hegel, autorom predslovov a doslovov k slovenským prekladom základných utopických textov, recenzent, esejista. TU je ten rozhovor, nech sa páči!

 

Zabíjajú experimentálne vakcíny s odstupom času? Čo hovoria médiá a čo skúsenosti postihnutých?

   Druhým hosťom relácie bol Ivan Štubňa, ktorý je vyštudovaný psychológ so skúsenosťami v oblasti podnikania i zahraničného obchodu, ktorý vystriedal so svojimi blogmi niekoľko portálov. Najvernejší je blogom na Hlavne.spravy.sk, kde doteraz publikoval 256 článkov s pozoruhodnou priemernou čítanosťou 2 296 vstupov. Keďže jeho záber ako blogera je širokospektrálny, prebrali sme pri prvom stretnutí v štúdiu jeho skúsenosti s alternatívnymi médiami, ale aj  o pandémii, ako aj o experimentálnych vakcínach a ich následkoch. TU je náš rozhovor, nech sa páči!

 

Stíhačky, kritika RTVS i strach vedúcich predstaviteľov súčasnej koalície!

   V novej TV relácii „Na moment, blogeri!“ sme po prvý krát zhodnotili najúspešnejších blogerov za mesiac, tentoraz za február 2023. Ukázalo sa, že blogeri na Pravda.blog dosahujú čítanosť, ktorej sa blogeri na SME.blog a Hlavnespravy.blog ani len nepribližujú. Priemer čítanosti prvých štyroch najúspešnejších blogerov na Pravda.blog bol za hodnotený mesiac nedostižných 61 830 čítaní pri rekorde blogera eduarda až 133 137 čítaní na jediný jeho kratučký článok o vojne na Ukrajine. On sám tým prekonal výkon súčtu čítanosti všetkých 7-mich iných hodnotených autorov na SME.blog a Hlavnespravy.blog dokopy. Na podobnú vojnovú tému, ale s inde nevídanými faktami zaujal bloger podolay, ktorého jeden článok na Pravda.blog dosiahol až 91 533 čítaní. Stálicou na Pravda.blog je bloger ferro, ktorý tam doteraz opublikoval neuveriteľných viac ako tisíc článkov, pri priemere nad deväť tisíc čítaní na jeden článok a celkovej čítanosti až nedostižných viac ako desať miliónov čítaní! Viac sa dozviete TU

LUČANSKÝ II, obálka

Kto stojí za brutálnym koncom životov generála a dvojice mladých ľudí?

   V treťom rozhovore sme opäť prvítali blogera Ivana Štubňu, pretože vo svojich aktuálynch článkoch na svojom blogu upozorňuje, že na mŕtvolách dvoch mladých ľudí si urobil kariéru parlamentný šašo, aby sa stal šialeným premiérom a vodcom celej zločinnej koalície. Tá pripravila o život generála Lučanského, čo moderátor relácie Gustáv Murín opisuje v práve vydanej rozšírenej a aktualizovanej knihe „Smrť generála Lučanského“, aj s unikátnymi fotografiami. Čo hovorí Ivan Štubňa, to si súčasní mocipáni za klobúk nedajú! TU je ten rozhovor, nech sa páči!

KAJUCNICI, obálka

Rusi na kolenách, ale aj „Rusko, odpusť!“, Remišovej „samomluva“, Banáš v hanbe a voľby v septembri, aby bol čas ich sfalšovať?!

   Tentoraz sme so študentom masmediálnej komunikácie Samuelom Skalom vyhodnotili najúspešnejších blogerov za mesiac marec 2023. Viacerí z nich píšu na témy dvoch najnovších kníh Gustáva Murína („Smrť generála Lučanského“ a „Slovensko – raj kajúcnikov, Spravodlivosť podľa Matoviča“), ktoré na úvod relácie Gustáv Murín predstavuje a sú už dostupné aj na obchod.infovojna.bz, prvá tu a druhá tu. V relácii sme si všimli, že prví traja autori na Pravda.blog dosiahli dokopy čítanosť až 125 009 čítaní, na SME.blog to bolo dokopy 94 778 čítaní a najmenej úspešní boli autori na blogoch Hlavných správ, kde traja najúspešnejší získali spolu len 14 618 čítaní. Bolo to témami článkov, popularitou autorov alebo „výtlakom“ jednotlivých blogosfér? Medzi najčítanejších blogerov sa priplietla aj politička a za generála preoblečený politik, obaja síce z okraja politickej scény, ale usilovne na seba upozorňujúci práve blogmi. Viac sa dozviete v našej relácii, nech sa páči TU

 

P.S.  Váš záujem o účasť na relácii a námety privítame na e-mailovej adrese samoblogeri@gmail.com (asistenti).

Tak, na moment, blogeri!

Podobné články

Príkladná sídlisková iniciatíva

Okrajové bratislavské sídlisko Krasňany je vlastne satelitným mestečkom. Vybudované bolo koncom 50-tych rokov ako Záhradné mestečko. Tu sa po prvýkrát použili vnútroblokové oddychové zóny –