Najhorší sú samozvaní Spasitelia sveta. A to ešte zvyknú pridupľovať politici, ktorí sú zúfalo nedovzdelaní, ale potrebujú nejakú „samospasiteľskú“ agendu. Tak vznikol GreenDeal, vychádzajúci z absurdne dopleteného výkladu „Globálneho oteplenia“, ako sme si TU už povedali. Lebo tým otepľovaním planéty sa dá skvelo strašiť. Takže postup takýchto politických záchranárov je najskôr občanov zastrašiť a potom sa prihlásiť so „spasiteľským“ programom. A presne po vzore starých boľševikov vám nedajú šancu sa zamyslieť a rozhodnúť – nakazujú. Tak nám bola nanútená bruselskou politickou mafiou na čele s korupčníčkou Lajnovou – elektromobilita, ako spása sveta.
Dostaneme sa domov?
To je klasická otázka tých, čo uverili v elektromobilitu. Ako som už písal:
„Časopis AutoBild Slovensko upozorňuje, že automobilka Tesla má, predovšetkým v USA, rozvinutú infraštruktúru nabíjacích staníc známych ako Supercharger. Takáto nabíjačka dokáže energiu elektromobilu doplniť v priebehu desiatok minút. V Spojených štátoch ich nájdete na 1 600 miestach, celkovo majú motoristi k dispozícii takmer 14 500 konektorov.
Ani desaťtisíce nabíjacích bodov však vodičom nepomôžu v prípade, že sa ich veľké množstvo stretne na jednom mieste. Presne to zachytáva video Stevena M. Conroya na Youtube. Zaznamenal, ako počas Dňa vďakyvzdania na mieste Madonna Inn v Kalifornii prišlo na nabíjanie viac než 15 automobilov značky Tesla naraz. A každému trvá nabitie desiatky minút, na rozdiel od pár minút u klasických áut. Najväčším nedostatkom elektromobilov v budúcnosti teda v skutočnosti nemusí byť ich cena, či dojazd. V elektromobilite došli v Európe najďalej hypernadšeneckí Nóri a dnes čelia aj najväčším problémom…“ (viac sa dozviete TU).
To horíme my?
„Progresívne“ žltá tlač, ale aj niektoré televízne stanice držia pri požiaroch elektro-mobilov „bobríka mlčania“. Tak ako svojho času nevyslovili pri kriminálnych činoch slovo Cigán, či Róm pri páchateľoch, tak pri požiaroch elektro-mobilov používajú výraz „technická porucha“. Ale zdroj tej poruchy vytrvalo zatajujú. Pritom elektro-mobily horia doslova z ničoho nič pri jazde, ale hlavne pri nabíjaní.
Aj tak sa to všetko občania dozvedia aj ústnym podaním a logicky tým pádom prvotné nadšenie z elektro-mobility rapídne upadá.
A prosperita výrobcov elektro-mobilov, sľubovaná amatérskym eko-aktivistom Budajom, sa stráca v nedohľadne…
A o čo následky na zdravie?
To je téma, ktorá ešte ani len neprišla „na pretras“. Ale, ako som tiež písal:
“ Všetko je za niečo. S Prírodou sa nedajú robiť jednorazové experimenty, vždy sa to vráti ako bumerang. A keď uvážime, že demokraticky volení politici majú po svojom zvolení relatívne krátku dobu, aby nielen vládli, ale aj zvládli aktuálne problémy, tak je zamiesené na omyly. Príkladom je španielska vláda, ktorá na módnej vlne najskôr fotovoltaickú výrobu elektriny vyvolala a finančne podporovala, aby ju neskôr zrušila ako pridrahú. Najnovšie tu teda máme kampaň s direktívou preferovať elektromobily. Benzínové a naftové motory uvrhli bruselskí papaláši do kliatby. Ale za akú cenu?“
A odrazu sa dozvedáme, že elektro-mobilita vôbec nie je „zelená“ a zachraňujúca Prírodu:
„Lítium-iónové batérie sú vyrobené z netoxických materiálov… ich výroba je však drahá a majú slabú kompatibilitu s inými batériami. Keďže vyradené batérie predstavujú hrozbu pre ľudské zdravie a udržateľnosť životného prostredia, lítium-iónové batérie sa môžu prehriať a vznietiť, keď sú vystavené vysokým teplotám, pričom sa uvoľní oxid uhoľnatý a kyanovodík, ktoré môžu byť veľmi škodlivé pre ľudské zdravie. Okrem toho odpadové batérie tiež spôsobia znečistenie vody a spomaľujú rast a reprodukciu vodných organizmov a iné potenciálne nebezpečenstvá...“
A o čom sa vôbec nehovorí je ohrozenie nášho zdravia aj pri bezproblémovej prevádzke nášho elekro-mobilu:
„Keďže nás primárne zaujíma znečistenie ovzdušia mimoriadne varovné je dosiaľ odborne nedostatočne spracované ohrozenie ľudského zdravia batériami v prevádzkovanom elektro-vozidle, keď sú niektoré z nich z rôznych príčin poškodené. Keďže v elektromobile je celá séria batérií, nie je vždy ľahké bez odbornej prehliadky prísť na to, že jedna, či viacero batérií je poškodených, čo vedie k nebezpečnému javu evaporácie výparov čiastočiek v batériách prítomných ťažkých kovov“
Viac v článku TU.
Tak čo teda s elektro-mobilitou? Je tu riešenie a som ním nadšený:
