NAJKRAJŠIE PRSIA ZÁPADU – Americký príbeh

V meste Iowa City, v strede amerického Stredozápadu, sa jedného dňa objavil inzerát, avizujúci program v Dancers Night Club-e. Okrem štrnástich stálych dievčat tu mala vystúpiť striptízová hviezda, zvaná Candee Apples alias Sladké jabĺčka. Jej show sa volala „Najkrajšie prsia Západu“. Ak by sme v živote mali aspoň raz vidieť pyramídy, či Pápeža, tak najkrajšie prsia Západu si iste tiež zaslúžia našu pozornosť. Tak sme s kolegami spisovateľmi vyrazili.

V Európe sú striptízové kluby v centre miest, ale tento americký bol zastrčený kdesi na periférii medzi budovami, pripomínajúcimi sklady. Ani zvonku, ani zvnútra klub nepôsobil nijako výpravne. Vstupné je pomerne lacné a nápoje nestoja o nič viac, než inde. Dokonca si tu môžete v krátkych prestávkach medzi vystúpeniami zahrať biliard. Ešte zopár svetiel, aby zakryli tú prevádzkovú strohosť. A decibely hudby. Môžeme začať.

Podstatou programu sú dievčatá rôzneho veku, postavy i pleti. Predvádzajú sa po jednej na móle vždy päť až desať minút. Každá si donesie svoju hudbu a predvedie svoje vnady. Ak sú, lebo aj tie niekedy očividne chýbajú. Show má ukázať maximum. Maximom je nahé telo zahalené len úzkym pásikom nohavičiek.

Candee Apples
Candee Apples

Hviezda večera Candee Apples nebola vysoká, ale perfektne stavaná. Samozrejme, že to, čo si ona vyzliekala, bola nepomerne väčšia paráda, než to, čo zo seba strhávali ordinárne dievčatá pred ňou. Hoci jej vystúpenie bolo krátke, mólo bolo obsypané zákazníkmi, ktorým Candee ponúkla niečo extra. Na rozdiel od ostatných dievčat, neprevádzala služby mimo mólo. Ale robila čosi špeciálne. Namiesto toho, aby si nechala zastrčiť bankovku za šnúrku nohavičiek, zobrala bankovku do ruky, zložila napoly a položila zákazníkovi na nos. Potom si ju zobrala stlačením veľkých pevných pŕs. Pôsobivé, elegantné a rýchle. Za chvíľu mala hviezda večera za nohavičkovým pásom slušnú guču dolárov.

Priznám sa, neodolal som. Nechať si z môjho veľkonosa vziať bankovku najkrajšími prsiami Západu by mal byť zážitok na celý život. A tak som to na záver skúsil. Dojem bol skôr ako po materskom pohladení. Čosi veľké, mäkké a voňavé vám zavalí oči a keď ich otvoríte, ste o bankovku chudobnejší a o skúsenosť bohatší.

Po vystúpení ponúkala Candee ako hviezda večera svoje fotografie a za zvláštny príplatok bola pripravená nechať sa odfotiť, ako vám sedí na kolenách s odhalenou hruďou. To asi aby ste mohli naštvať kamarátov a vaša manželka mala pádny dôkaz pre rozvodové konanie. Nedalo mi, chcel som sa dozvedieť čosi viac. Spisovateľ má predsa právo na zvedavosť!

Tak som sa predstavil. Candee bola priateľská, ale vizitku skúmala dlho. Potom však celkom spontánne, vykríkla: „Slovensko?! Veď my sme takmer krajania. Volám sa Halyna a som pôvodom z Ukrajiny!“

Je to tak, vážení, pravda sa ukázala – najkrajšie prsia Západu sú pôvodom z Východu!

 

Z knihy (ako E-kniha dostupná TU) Gustáva Murína: Svet je malý/The World is Small – zbierka cestovných príbehov, bilingválne slovensko–anglicky, vyd. SPN, 2012.

Podobné články

August, 21., 1968 v Amerike

Celú noc prelietavali nad nami lietadlá. Mal som necelých desať rokov a žiadnu potuchu o politike, ale vedel som, že niečo nie je v poriadku.

Americký 1. máj

Začalo „to“ vo výťahu v banke, kde nám mali otvoriť osobné účty. Zasekli sme sa. Naša patrónka Mary vyhlásila, že sa to stáva len výnimočne. Cestou

Amusement Park, Albany

Čo viem o bazénoch (Americký príbeh)

Znakom prosperity krajiny i úspechu jednotlivca je mať vlastný bazén. V Spojených štátoch takmer nie je dom, aby tam nejaký bazén nebol. Lietadlo, ktoré pristáva pri niektorom