Naša publikácia v rukách prezidentky

Prinášame informáciu z webovej stránky prezidentky, ktorá nás potešila:

Anna Jolana Juricová venovala prezidentke svoje spomienky, ktoré sme pre ňu spracovali

Prezidentka Zuzana Čaputová navštívila v stredu 25. augusta 2021 Domov sociálnych služieb a zariadenie pre seniorov v bratislavskej Rači.

Podľa prezidentky je dôležité, aby seniorky a seniori boli vypočutí a aby sme im dávali najavo náš rešpekt a záujem. Zdôraznila, že pandémia vstúpila do života mnohých rodín, najviac však zasiahla starších ľudí a dramaticky sa dotkla aj zariadení sociálnych služieb.

Zariadenie v bratislavskej Rači si koncom minulého roka prešlo takmer dvojmesačnou karanténou a zaznamenali v ňom aj obete na životoch. Dnes patrí medzi najzaočkovanejšie zariadenia. Klienti aj personál veria, že vakcinácia im pomôže vyhnúť sa situácii, keď si doslova siahli na dno svojich fyzických i psychických síl.

„Obyvatelia tohto domova ma príjemne prekvapili ich vyrovnanosťou a tým, že sa vedia tešiť z každodenných maličkostí, ktoré zažijú v ich záhrade, či v čajovni. Dokonca majú svoj spevokol a vydávajú noviny. Rozprávala som sa s niekdajšou učiteľkou, nositeľkou vyznamenania sv. Gorazda, ktorej žiaci a žiačky žijú po celom svete; s pánom, ktorý pôsobil v legislatíve, bývalou aktivistkou Červeného kríža, či zdravotnou laborantkou. Pri rozhovoroch s našimi seniormi a seniorkami si uvedomujem, akú bohatú životnú skúsenosť môžu mladším generáciám sprostredkovať. Vždy je pre mňa veľkým obohatením rozprávať sa s takýmito vzácnymi ľuďmi.“ 

Vedeniu i celému personálu domova v Rači, ale aj vo všetkých zariadeniach sociálnych služieb na Slovensku, patrí podľa prezidentky obrovské uznanie za obetavosť a statočnosť. Prezidentka sa im poďakovala za ich prácu, ktorá stále nemá dostatočné spoločenské, ale ani finančné ocenenie.

Podobné články