Zuzana Schütz-Haľková šéfuje tisícom ľudí

Zuzana Schütz-Haľková je prvou ženou vo vedení firmy Henkel pre strednú a východnú Európu. Začínala ako asistentka v nadnárodnom koncerne, dnes patrí do jeho najvyššieho manažmentu. Bratislavčanka Zuzana Haľková sa vypracovala od piky až na post šéfky personálneho oddelenia v rakúskej centrále spoločnosti Henkel pre strednú a východnú Európu. Pod sebou má viac ako 10-tisíc ľudí v 32 krajinách regiónu.

Pre týždeň odpovedala:

Z akej rodiny pochádza súčasná európska šéfka personalistiky firmy Henkel?

Zo zmiešanej. Každý z mojich starých rodičov bol iného pôvodu. Jedna stará mama bola Slovenka a starý otec bol Rusín, druhá stará mama bola Maďarka a starý otec bol Nemec. Okrem toho pochádzam z troch rôznych religióznych prostredí. To malo dva výrazné dôsledky. Jednak to, že rešpekt k ľuďom iného pôvodu bol u nás úplnou samozrejmosťou, a jednak to, že sme si rozumeli vo viacerých jazykoch. Výnimkou bol len otec, ktorý vedel ešte aj starogrécky, čomu sme my ostatní nerozumeli.

Všetci vedeli po nemecky, po maďarsky aj po slovensky, ako bývalo dobrým zvykom v starých prešpurských rodinách?

Nie všetci, ja som napríklad vedela len po slovensky a po maďarsky. Za ďalší jazyk vďačím predvídavosti mojej mamy, ktorá ma dala – v časoch, keď to vôbec nebolo bežné – do školy, kde sa už od druhej triedy učila angličtina. Otec bol lekár, mama psychologička, a v našej rodine sa vzdelanie vždy považovalo za významnú hodnotu. Dve veci, ktoré sme od rodičov dostali aj s bratom už v detstve, boli úcta k vzdelaniu a dôvera vo vlastné schopnosti.

 

Zdroje:

http://hnonline.sk/svet/c1-38385310-slovenka-co-sefuje-tisicom-ludi

https://www.tyzden.sk/casopis/32346/krok-za-krokom/

 

Spracoval: Gustáv Murín

Podobné články

MOTÍV ATENTÁTNIKA PREKVAPUJÚCI!

Ale len pre toho, kto nepozná históriu. Veď aj preto zlyhali „preventívci“ ochranky, pretože atentátnik nezodpovedá profilu SÚČASNÉHO útočníka!!! Ale perfektne zodpovedá profilu, ku ktorému

FEMINIZMUS AKO TRETIE ZLO

Čo môže byť symbolickejší dar k vlastnému jubileu, než keď si autor aj sám venuje dho pripravovanú novú knihu. Gustáv Murín, oslávil svoje 65-te narodeniny