Ľadový medveď prestáva byť maskotom eko-alarmistov. Darí sa mu ako nikdy predtým

Ľadový medveď

Ľadových medveďov už teraz v mainstreamových médiách asi veľa neuvidíte. Klimatická brigáda sa totiž rozhodla stiahnuť toto kožušinové polárne zviera zo zostavy svojej propagandy.

Dôvod, ako sme uviedli v nadpise, súvisí so skutočnosťou, že v rozpore s prevládajúcimi tvrdeniami počty ľadových medveďov neklesajú, ale rastú.

Povedané inak, napriek údajnej pandémii „globálneho otepľovania“ a roztápajúcej sa ľadovej pokrývke na póloch, sa ľadovým medveďom celkom darí. Vlastne až natoľko, že v niektorých oblastiach nabádajú poľovníkov k ich zabíjaniu, aby zredukovali počty ich populácií.

Zábavné je, že britské noviny The Guardian práve vydali oficiálne oznámenie o stiahnutí ľadových medveďov zo svojej oficiálnej propagandy ohľadom klimatických zmien.

Eko-alarmisti si našli nový spôsob vyvolávania emócií

Tvrdia, že na vyjadrenie „klimatickej núdze“ je účinnejšie používať ľudí než zvieratá.

Po tom, čo sa vydavatelia novín The Guardian obrátili o radu na organizáciu Climate Visuals, usúdili, že ďalšie uvádzanie polárnych medveďov, a očividne aj pánd, ako „emblémov“ klimatických zmien je nemúdre, ak nie vyslovene chybné.

„Pri prinášaní environmentálnych príbehov našim čitateľom bol výber obrázka ľadového medveďa na roztápajúcom sa ľade často jasnou – hoci nie vždy nevyhnutne vhodnou voľbou,“ píše reportérka The Guardian Fiona Shieldsová.

„Tieto zábery rozprávajú istý príbeh o klimatickej kríze, no môže pôsobiť vzdialene a abstraktne – ako problém, ktorý nie je ľudský, ani zvlášť naliehavý,“ vysvetľuje ďalej.

Ďalšie súvisiace správy o posadnutosti mainstreamových médií šíriacou sa brakovou vedou o zmene klímy si určite pozrite na stránke Climate.news.

Teraz máme veriť, že naaranžované fotografie vystresovaných ľudí slúžia ako „dôkaz“ klimatických zmien

Noviny The Guardian nielen odmietajú priznať, že sa vo svojich predošlých zobrazeniach polárnych medveďov hynúcich z dôvodu klimatických zmien dokázateľne mýlili, ale teraz svoj klimatický príbeh ešte vylepšujú a tvrdia, že „presnejšie“ je zobrazovať ako bytosti trpiace klimatickými zmenami tie ľudské.

Sprievodná fotografia v Shieldsovej článku – ktorú vraj The Guardian považujú za presnejšie vyjadrenie bolesti a utrpenia, údajne spôsobovaných zmenou klímy – zobrazuje vyľakanú staršiu ženu utekajúcu od dymiaceho pekla.

Pre zdôraznenie jej prítomnosti na fotografii, ktorej zostávajúca časť je tmavá, je na ňu zrejme namierený nejaký druh osvetlenia.

Povedané inak, záber sa zdá byť naaranžovaný a The Guardian od nás chcú, aby sme všetci uverili, že je nielen skutočný, ale aj že bol spôsobený kravskými prdmi a ľuďmi jazdiacimi v autách na benzín.

Ďalej v článku vidíme čínskeho otca s dcérou, ktorí majú na tvárach masky, aby sa chránili pred „hustým smogom“ v Šanghaji, o ktorom The Guardian naznačujú, že je dôsledkom klimatických zmien.

Nechýba ani typická fotografia ropného poľa so stúpajúcim dymom, ďalším zjavným indikátorom globálneho otepľovania.

Shieldsová plne priznáva, že úlohou týchto fotografií nie je ani tak zobrazovať pravdu, ako skôr ukázať čitateľom novín The Guardian obrazy, na ktoré budú „reagovať“ tak, ako to chce klimatická loby.

„Zábery ukazujúce emócie a snímky skutočných situácií robia príbeh pre jednotlivca relevantným,“ vysvetľuje Shieldsová.

„Environmentálne výjavy spálenej krajiny, rovnako ako trpiacich zvierat, sú ohromujúce, no portréty a príbehy ľudí bojujúcich s katastrofou robili článok naozaj pútavým a zvyšovali mieru zaangažovanosti,“ dodáva, majúc tým na mysli fotografie, ktoré The Guardian uverejnili počas posledného veľkého sucha v Austrálii, aby čitateľov presvedčili, že klimatická zmena je napokon skutočná.

„Potrebujeme nové zobrazovanie pre nové príbehy,“ uzatvára.

Viac skutočných správ o klimatológii si prečítajte na stránke Climate.news.

 

Článok publikovaný 25/01/2020 na https://www.badatel.net: https://www.badatel.net/ladovy-medved-prestava-byt-maskotom-eko-alarmistov-dari-sa-mu-ako-nikdy-predtym/

Podobné články

August, 21., 1968 v Amerike

Celú noc prelietavali nad nami lietadlá. Mal som necelých desať rokov a žiadnu potuchu o politike, ale vedel som, že niečo nie je v poriadku.

Americký 1. máj

Začalo „to“ vo výťahu v banke, kde nám mali otvoriť osobné účty. Zasekli sme sa. Naša patrónka Mary vyhlásila, že sa to stáva len výnimočne. Cestou