TANAP stavia medveďom útulky na zimu!!! Alebo tam ubytujú migrantov?!

Po vzore plagiátora Psychopatoviča, ktorý poučoval odborníkov o pandémii a vynašiel „pandemickú atómovú bombu“, aj v TANAP dajú viac na to, čo sa komu prisní, než na realitu. A tak sa riaditeľovi TANAP-u, Ing. Pavol Majkovi, zrejme prisnilo, že už ani tie medvede nie sú, čo boli a iste sa im nechce dlabať nejaký brloh na zimu a tak im za euro-peniaze dal vybudovať v Tatrách viac ako sto „útulkov“. Volajú to „staničky“ a medvede sa tam budú cítiť „ako doma“ kvôli príjemnému drevenému dizajnu a trávnatej ploche na streche!

Stanička bez domova, lebo široko-ďaleko tu žiadny nie je.

Navyše tu majú aj solárny panel, vraj kvôli osvetleniu, ale šikovné medvede to iste využijú na ohrievače, ktoré ostanú po vystrašených obyvateľoch tatranských chát následkom už za tie roky bežnej medvedej návštevy.

Stanička so solárnym panelom.

Keby len to

   Niektorí neprajníci si však myslia, že keďže celý projekt113 „staničiek“ má na starosti vedúci odboru osobitného určenia Správy Tatranského národného parku (TANAP), Peter Dzurilla, tento ohromujúci projekt za 2 946 000 eur má v skutočnosti celkom iný účel.

Obrovskou výhodou týchto „potemkinovských“ stavieb je totiž to, že ak by si ich neobľúbili medvede, tak sa ľahko prebudujú na útulky pre migrantov. Tí si na streche môžu trávnatú plochu skultivovať na zeleninové záhradky a tak dospieť k „udržateľnosti“ celého tohto absurdného nezmyslu. Energiu zo solárnych panelov využijú na lepší kontakt s prevádzačmi, ktorým úradník Ódor a šéf „policajnej mafie“ Hamran tak veľkoryso vyšli v ústrety. Migrantov k nám nalákali na absurdné potvrdenia k pobytu a ubezpečenie, že na ochranu našich hraníc proti nelegálnej migrácii vraj nemajú dosť policajtov. Na uzavretie hraníc počas zletu vojnových štváčov GLOBSEC (ktorých „museli“ chrániť pred rozhorčenými občanmi Európy) ich však bolo dosť, ale zrejme sa odvtedy tí naši policajti rozpŕchli neznámo kam.

 

A teraz vážne

   Riaditeľ TANAP-u, Ing. Pavol Majko, dosadený selfie-vládou plagiátorov, s celou svojou kamarilou tiež-odborníkov stvorili za takmer 3 milióny eur dokonalú Potemkinovskú dedinu. Ich „staničky“ mali byť v skutočnosti stojiská na kontajnery komunálneho dopadu. Má to jedinú „chybičku“. Keďže ich stavali výhradne na štátom vlastnenej pôde nielenže sa nič nepýtali obyvateľov, ktorí by ich mali užívať, ale ich doslova ignorovali, a tak ich postavili na nezmyslených miestach! Miestach, kde žiadne voľné kontajnery nie sú. Ba dokonca na miestach, kde ani nie je ľudské obydlie!!!

TANAP má „Oddelenie prác celospoločenského významu“, ktoré z tejto potemkiniády vynechali a stvorili niečo, čo má celospoločensky nielen nulovú hodnotu, ale je to obrovské mrhanie miliónmi eur a dokonca je aj kontraproduktívne, lebo nezmyselne a neúčelne zaberá parkovacie miesta, ktorých je tam v Tatrách zúfalý nedostatok.

Úplnou perlou tohto vedenia TANAP-u, dosadeného Matovičo-vládou s vegetariánom Budajom, je, že odignorovali fakt, že v celej oblasti Tatier sú už niekoľko rokov všetky kontajnery solídne zabezpečené uzamykateľnými klietkami, ktoré sa osvedčili!!!

Stojisko vybudované a osvedčené už pred rokmi.
Stojisko – iná verzia fungujúca už roky…
Stojisko pri inej budove…
Stojisko pred rokmi postavené a osvedčené…

NIKTO teda ich „staničky“ NEPOTREBUJE a vyhodili tak doslova do luftu tri milióny eur! Už len ako detail spomeňme, že tieto potemkinovské stavby nemajú nájazdové prahy, takže aj keby tam niekto nejaký kontajner dal, smetiari by mali veľký problém ho dostať von a späť. No, dokonalá „budajovčina“.

Stanička – tadiaľto kontajner ľahko neprejde…

A ak sme si mysleli, že kontraproduktívne „progresívne“ nápady primátora Valla v hlavnom meste za euro-fondy už nikto neprekoná, tu má naozaj silnú konkurenciu…

P.S. Dostatočným varovaním malo byť, že súčasný riaditeľ TANAP-u, Ing. Pavol Majko, dostal dekrét až tri mesiace po tom, čo bol vymenovaný. Vraj si ten štvrťrok mal ujasniť svoju „osobnú integritu“. Nepomohlo…

 

Podobné články

MOTÍV ATENTÁTNIKA PREKVAPUJÚCI!

Ale len pre toho, kto nepozná históriu. Veď aj preto zlyhali „preventívci“ ochranky, pretože atentátnik nezodpovedá profilu SÚČASNÉHO útočníka!!! Ale perfektne zodpovedá profilu, ku ktorému

FEMINIZMUS AKO TRETIE ZLO

Čo môže byť symbolickejší dar k vlastnému jubileu, než keď si autor aj sám venuje dho pripravovanú novú knihu. Gustáv Murín, oslávil svoje 65-te narodeniny