Barbora Bobuľová – herečka v Taliansku

Barbora-Bobulova-2-681x1024

Barbora Bobuľová (29. apríl 1974, Martin) je slovenská filmová herečka, od roku 1995 žije a pracuje hlavne v Taliansku.
Je absolventkou Vysokej školy múzických umení v Bratislave. Debutovala celovečerným filmom v talianskom filme Prince von Homburg, ktorý bol vybraný na reprezentáciu Talianska na filmovom festivale v Cannes v roku 1997.
Za svoju prácu vo filme Cuore Sacro (Sacred Heart) v roku 2005 získala Cenu za najlepší herecký výkon za ceny David di Donatello, ceny Ciak d’oro a Cenu divákov za najlepšiu herečku na filmovom festivale Flaiano v Pescare. V roku 2006 získala ocenenie Nastro Europeo na umeleckom diele Nastro d’Argento (Silver Ribbon) od Talianskeho národného syndikátu filmových novinárov.
Americkí televízne diváci poznajú Bobuľovú z jej hlavnej úlohy v seriáli Hallmark slávy filmu In Love and War, kde hrá priateľku Erica Newbyho Wanda. Jej dodatočné televízne kredity zahŕňajú talianske miniserie La Cittadella, La guerra è finita a Crociati. V roku 2008 sa Bobuľová hrala spolu so Shirley MacLaineovou v Coco Chanel. V roku 2001 hrala vo filme Láska a vojna na motívy knižnej predlohy britského spisovateľa Erica Newbyho. V roku 2005 sa predstavila v hlavnej úlohe filmu Cuore sacro, za ktorú dostala cenu Davida di Donatella a ocenenie Zlatá stuha od Národného zväzu talianskych filmových novinárov. Nasledovala dráma Anche libero va bene. V roku 2008 sa objavila vo svojom prvom anglicky hovorenom a životopisnom filme Coco Chanel. O dva roky neskôr účinkovala v komédii La bellezza del somaro.
V roku 2011 si zahrala v dvoch častiach drámy Come un delfino. Na filmovom festivale Art Film Fest, ktorý sa uskutočnil od 21. do 26. júna 2013 v Trenčianskych Tepliciach a Trenčíne, dostala ocenenie Hercova misiaa cenu Modrého anjela za najlepší ženský herecký výkon vo filme Diváčka.

Okrem svojej rodnej slovenčiny Bobuľová plynulo hovorí česky, taliansky a anglicky.

Viac v rozhovore TU.

 

Pripravil: G. Murín

Zdroj: http://zivot.aktuality.sk/clanok/14130/herecka-barbora-bobulova-preco-sa-boji-hrat-na-slovensku

Podobné články

Statočný policajt Ján Kaľavský

V tejto databáze sme doteraz uvádzali samých úspešných Slovákov a Slovensky vo svete. Žiaľ, odkedy sa k moci dostala koalícia zla vedená psychicky labilným Matovičom, začínajú odchádzať do