Beladice – kaštieľ a park sôch

Do Beladíc ma priviedla beseda s miestnymi čitateľmi, o účasť ktorých sa mimoriadne zaslúžil pán starosta PhDr. Mário Žáčik. Dávnejšie totiž spisovateľskú návštevu nemali, o to viac ma potešilo, že prišli čitatelia, ktorí moje knihy poznajú a aj si niekoľko priniesli na podpis. Milo potešil aj chalan, ktorý prišiel sám a pozorne si vypočul celú besedu do konca, aby sám prišiel s mojou knihou.

Ale šiel som tam s malou dušičkou a núdzovým variantom, že aspoň s pánom starostom preberieme miestne klebety a dopadne to ako nečakaný výlet. A aj som na začiatku obce odbočil k jednému z troch miestnych kaštieľov, ktorý je však bohužiaľ od pandémie zatvorený. Tak som sa aspoň prešiel miestnym parkom naozaj pozoruhodných sôch.

Zaujal ma najskôr kaštieľ, vedľa ktorého je moderná stavba hotelu, pričom ale do scenérie priľahlého parku skvelo zapadá.

Park sôch uvádza táto tabuľa.

Niektoré sochy sú naozaj pozoruhodné.

Prechádzka poteší o to viac, že v parku sú naozaj sochy a nie tzv. objekty, čo sú teraz v móde všakovakých výtvarníckych „inštalatérov“. Presvedčte sa sami:

Podobné články

Príkladná sídlisková iniciatíva

Okrajové bratislavské sídlisko Krasňany je vlastne satelitným mestečkom. Vybudované bolo koncom 50-tych rokov ako Záhradné mestečko. Tu sa po prvýkrát použili vnútroblokové oddychové zóny –