Adriana Sklenaříková – najznámejšia slovenská modelka

Adriana Sklenaříková (* 17. september 1971, Brezno) je slovenská modelka. Počas štúdia medicíny v Prahe sa rozhodla naplno sa venovať modelingu.

Bola typickým federálnym dieťaťom: jej mamička je totiž Slovenka a otecko Čech.

Adriana však na Slovensku dlho nevydržala a vydala sa do Prahy, aby tam vyštudovala lekársku fakultu a stala sa pani doktorkou. Ale keď sa Adriana rozhodla medicínu nechať a skúsiť šťastie v Paríži, svetu modelingu spadol kameň zo srdca. Prichádzala totiž nová hviezda.

Nová hviezda mala všetky devízy, ktoré Paríž u nových manekýn oceňoval a oceňuje stále: slovanský pôvod, dlhé a blonďavé vlasy, plné pery, krásny úsmev, zmyselný pohľad, sexy dekolt a ako inak než naozaj dlhé nohy. Sudičky boli k Adriane v tomto ohľade nadmieru štedré, práve dlhé nohy sú symbolom celebrity Adriany Sklenaříkovej. Keď kohosi napadlo ju poriadne premerať, začal sa o Adrianu zaujímať aj tím z Guinessovej knihy rekordov.

Nohy tejto blonďavej hviezdy totiž merajú celých sto dvadsať šesť centimetrov! Čím jasne prevyšuje nielen svoje kolegyne, ale aj všetky ženy na svete. Hoci sa tu a tam nájde nejaký pokus o prekonanie tohto rekordu, majiteľka „konkurenčných“ nôh spravidla nedisponuje ani zďaleka kvalít Adriany Sklenaříkovej, a tak sú všetky podobné pokusy vnímané ako márna snaha drobného meteoritu zatieniť žiaru žeravého slnka.

Jej kariéra bola ako kométa, je vzorom pre všetky začínajúce modelky a tajným snom mnoho mužov. Pracovala u svetoznámych agentúr, napríklad NEXT New York, ELITE, Milano, Alina Slouliers Paríž alebo Elite Premier Londýn. Jej obdivovaná vizáž sa stala tvárou takých značiek ako sú napríklad Wonderbra, Victoria’s Secret či Onyx Jeans. V decembri 1998 sa vydala za francúzskeho futbalistu Christiana Karembeu a prijala jeho meno. Rozišli sa v marci 2011.

V roku 2014 sa vydala za arménskeho-marockým podnikateľa Aram Ohanian. V auguste 2018 sa modelka stala mamou dievčatka menom Niny. V decembri 2022 Sklenaříková oznámila rozvod s druhým manželom Ohanianom.

Je vysoká 185 cm a je známa tým, že má najdlhšie nohy vo svete módy. Pracovala pre elitných návrhárov, ale najviac sa preslávila ako Miss Wonderbra. Známu podprsenku propagovala celých päť rokov. V roku 2006 bola zvolená za naj-sexy ženu na svete v časopise FHM.

Ľudia majú radi rozprávky so šťastným koncom. A pretože nie je nikde v dohľade žiadny drak ani zlá kráľovná, vyzerá to, že príbeh princeznej Adriany dobrý koniec mať bude. Adriana Sklenaříková si zahrala vo filme „Ako básnici nestrácajú nádej“.

V 46 rokoch sa jej narodila dcérka, ktorá dostala meno Nina.

Vydala životopisnú knihu „Libre“.

 

Zdroje:

http://sk.wikipedia.org/wiki/Adriana_Karembeu

https://sk.wikipedia.org/wiki/Adriana_Sklena%C5%99%C3%ADkova

https://feminity.zoznam.sk/c/917548/adriana-sklenarikova-si-presla-dvomi-manzelstvami-a-porodom-v-46-rokoch-vydava-knihu-venovanu-dcere-ninke

 

Spracoval: Gustáv Murín

 

Podobné články

SLÁVNOSŤ pamätí seniorov

Už po štvrtýkrát sme sa v Obecnej záhrade v Rači zišli pri prezentácii tentoraz desiatej a jedenástej publikácie projektu OZ „Pamäti a spomienky“. Oslávencov, ich

Piešťanský literárny okruh 2024

Môj už tradičný tvorivý pobyt v Domove Ivana Stodolu v Piešťanoch, ktorý vzorne vedie a udržiava Literárny fond, som už opäť tradične využil na stretnutie