Adriana Sklenaříková Karembeu – najznámejšia slovenská modelka

Adriana Karembeu (rodená Sklenaříková) (* 17. september 1971, Brezno) je slovenská modelka. Počas štúdia medicíny v Prahe sa rozhodla naplno sa venovať modelingu.

Bola typickým federálnym dieťaťom: jej mamička je totiž Slovenka a otecko Čiech. Ale pretože sa narodila v slovenskom meste Brezno, všetci fanúšikovia zo Slovenska ju jasne berú ako „ich Adrianu“, pričom akékoľvek diskusie na tému „československej“ modelky alebo dokonca „Adriany Sklenaříkovej“ sú už vopred vylúčené.

Adriana však na Slovensku dlho nevydržala a vydala sa do Prahy, aby tam vyštudovala lekársku fakultu a stala sa pani doktorkou. Ale keď sa Adriana rozhodla medicínu nechať a skúsiť šťastie v Paríži, svetu modelingu spadol kameň zo srdca. Prichádzala totiž nová hviezda.

Nová hviezda mala všetky devízy, ktoré Paríž u nových manekýn oceňoval a oceňuje stále: slovanský pôvod, dlhé a blonďavé vlasy, plné pery, krásny úsmev, zmyselný pohľad, sexy dekolt a ako inak než naozaj dlhé nohy. Sudičky boli k Adriane v tomto ohľade nadmieru štedré, práve dlhé nohy sú symbolom celebrity Adriany Sklenaříkovej. Keď kohosi napadlo ju poriadne premerať, začal sa o Adrianu zaujímať aj tím z Guinessovej knihy rekordov.

Nohy tejto blonďavej hviezdy totiž merajú celých sto dvadsať šesť centimetrov! Čím jasne prevyšuje nielen svoje kolegyne, ale aj všetky ženy na svete. Hoci sa tu a tam nájde nejaký pokus o prekonanie tohto rekordu, majiteľka „konkurenčných“ nôh spravidla nedisponuje ani zďaleka kvalít Adriany Sklenaříkovej, a tak sú všetky podobné pokusy vnímané ako márna snaha drobného meteoritu zatieniť žiaru žeravého slnka.

Jej kariéra je ako kométa, je vzorom pre všetky začínajúce modelky a tajným snom mnoho mužov. Pracovala u rady svetoznámych agentúr, napríklad NEXT New York, ELITE, Milano, Alina Slouliers Paríž alebo Elite Premier Londýn. Jej obdivovaná vizáž sa stala tvárou takých značiek ako sú napríklad Wonderbra, Victoria’s Secret či Onyx Jeans. V decembri 1998 sa vydala za francúzskeho futbalistu Christiana Karembeu a prijala jeho meno. Rozišli sa v marci 2011. Je vysoká 185 cm a je známa tým, že má najdlhšie nohy vo svete módy. Pracovala pre elitných návrhárov, ale najviac sa preslávila ako Miss Wonderbra. Známu podprsenku propagovala celých päť rokov. V roku 2006 bola zvolená za naj-sexy ženu na svete v časopise FHM.

Ľudia majú radi rozprávky so šťastným koncom. A pretože nie je nikde v dohľade žiadny drak ani zlá kráľovná, vyzerá to, že príbeh princeznej Adriany dobrý koniec mať bude. Adriana Sklenaříková si zahrala vo filme Ako básnici nestrácajú nádej.

 

Pripravil: G. Murín

Zdroj: http://sk.wikipedia.org/wiki/Adriana_Karembeu

Podobné články

Statočný policajt Ján Kaľavský

V tejto databáze sme doteraz uvádzali samých úspešných Slovákov a Slovensky vo svete. Žiaľ, odkedy sa k moci dostala koalícia zla vedená psychicky labilným Matovičom, začínajú odchádzať do

Marcinko

„Tvrdý bojovník“ Marcinko

Ďalším Slovákom, ktorý sa presadil v ďalekom svete bol Richard „Dick“ Marcinko (* 21. november 1940, Lansford, Pensylvánia, USA – † 25. december 2021). Najviac