Paríž v negližé

Mesto Paríž by malo byť večernou univerzitou všetkých tých, kto chcú naplniť svoje playboyovské sny. Ale ako to už býva, časy sa menia, a aj tu si treba dávať pozor, aby sme z niektorej nečakanej skúšky neprepadli.

Menej je viac

Centrom parížskeho nočného života s nádychom erotiky je Place Pigalle neďaleko Monmartru. Veľmi rýchlo ale zistíte, že erotika sa tu dávkuje hlavne po kvapkách, lebo to je miera, ktorú znesie najviac turistov. Tak ako Tádž Mahál je odleskom stáročnej slávy, aj Pigalle žije hlavne z povesti, ktorú už dávno nenapĺňa. Najviac je tu teda rôznych sex-shopov, čo nadchýňa najmä staršie japonské turistky, ktoré v celých zástupoch vymetajú obskúrne obchodíky, aby sa s veľkým chichotom vracali do hotela s pocitom, že prekročili hranice zakázaného mierou vrchovatou.

 

Na odvážnejších, a to sú hlavne muži, tu číhajú pasce zvané sex-kluby. Nemôžete ich prehliadnuť pretože ich nadháňači sa na vás vrhnú, len, čo sa zjavíte na chodníku. Budú vám šepkať do uška najneuveriteľnejšie lákadlá vrátane welcome-drinku a krásnych spoločníčok, ale to najužitočnejšie, čo môžete pre svoj dobrý pocit z Paríža urobiť je, ostať hluchý a slepý. Trik je totiž v tom, že do takéhoto temného podzemia sa ľahko vchádza, ale ťažšie vychádza. Takže najerotickejším zážitkom, ktorý vás tu čaká, je striptíz vašej peňaženky. Kým sa stihnete rozhliadnuť (a na videnie tam nie je takmer vôbec nič, čo by ste nevideli inde), už vám čosi nalievajú a urobíte chybu, ak si čo i len chlipnete. Istý anglický turista sa na Internete veľmi rozčuľoval nad tým, že za jediný drink, ktorý ani nevypil, tu od neho chceli 500 eur. Na pomoc polície môžete rovno zabudnúť, takže na vyriešenie tohto problému ste na schodoch z takéhoto „klubu“ väčšinou sám, a pred sebou máte chlapíka, ktorý je odhodlaný, že vás skasíruje. A má v tom dlhoročný cvik. Ten Angličan nakoniec vyviazol za cenu 200 eur, na ktoré bude doživotne spomínať.

To už o kus viac erotiky vám ponúknu video-shopy a hlavne atrakcie typu peep-show a live-show. Vo video-kabínkach vám za prijateľný peniaz premietnu niečo, čo si dnes môžete požičať za menej z video-požičovne rovno domov a púšťať si to až do rána. Takže jediným originálnym zážitkom je tu možnosť, ako sa stalo jednému našincovi, že si v kabínke sadnete opačne a celú tú prehliadku nafilmovaných rozkoší zhliadnete s veľkým začudovaním v zmenšenej verzii a upreným pohľadom do oslnivej premietačky. Veľmi verne si tak pripomeniete časy, kedy sa u nás za socializmu pašovali rôzne nekvalitné švédske snímky, na ktorých sa erotika dala rozoznať len s lupou a veľkou dávkou fantázie.

Originálnejšie je už peep-show. Tých je celá škála. Najčastejšie vás uvedú do jednej z kabínok, ktoré sú v kruhu okolo otáčavého pódia. Na ňom sa v nejasnom svetle okolo seba ovíjajú dve nahé devy. Kým sa rozkukáte, svetlo vo vašej kabínke sa zažne a vy vidíte už len matne ako vás tie nymfy lákajú vhodiť ďalšiu mincu. Ak máte teda zbytočné drobné, pokojne to tam nahádže. Neuvidíte nič viac, než na začiatku, akurát, že tie krásky sa menia. Pre pokročilejších sú samostatné kabínky, kde si zopakujete to, čo ste ešte na základnej zažívali po škole kdesi v kríkoch so spolužiačkou Kikinou. Akurát, že vtedy ste boli takí vyplašení, že na podrobné skúmanie anatómie druhého pohlavia nebol čas ani sily. Tu vám za neveľký peniaz ponúkne vybraná dáma hĺbkovú anatomickú exkurziu pod sukne, čo môže byť zaujímavé na prvý krát. Ale ako už napísal Henry Miller v knihe „Obratník raka“ – je to miesto pozoruhodne pusté (to zvlášť vynikne u profesionálok, ktoré sú práve tam vyholené), čo ho priviedlo na myšlienku, že by tam mohla byť harmonika, aby si človek pri tom obzeraní aspoň zahral. Nečakaný zážitok môžete mať z toho, keď sadnete do jednej z kabínok, ktoré sú v rade vedľa seba a po zdvihnutí oponky nevidíte nič, len akúsi tapacírovanú chodbičku. V tom tam narýchlo a prácne po štvornožky vlezie mladá deva, ktorá sa zabudla medzi šichtami na cigaretke. Rýchlo sa snaží predviesť sľúbenú gymnastiku, kde dominujú roznožky, ale v tom sa otvorí oponka na vedľajšej kabínke a keďže kolegyňa ešte holduje nikotínu, „vaša“ slečna Roznožka sa pokúsi predviesť svoje tajomstvo aj tam. Čoskoro zistí, že to vlastne nejde a tak sa vráti k vám, ale to už uplynul limit anatomického cvičenia a tak si len šťastne vydýchne, že to má za sebou. Áno, vážení, ste svedkami bežiacej linky na erotiku. A aj tu sa to občas zasekáva.

Veci nevídané vám sľubuje live-show, teda sex naživo. Tu sa platí za fakt, že to na pódiu dvojica (alebo aj jeden muž a dve ženy) skúša „ako naozaj“. V lepšom prípade sa im to podarí, v horšom to mužský partner aspoň predstiera. Ale vzhľadom k polotme, ktorá v takýchto podnikoch panuje povinne, naozaj viac uvidíte v tých video-kabínkach a ešte viac doma na kazete z video-požičovne.

Väčšinu vyššieuvedeného nájdete v zariadeniach s invenčným názvom ako napríklad Sexodrome. Ale tým to nekončí…

 

Všetko pre oko

Aby vám doma nevyčítali, že ste v Paríži mysleli len na prasačinky a ignorovali históriu, máte na Pigalle šancu navštíviť rozsiahle Musée de l´érotisme. Na piatich poschodiach sú asi najzaujímavejšie exponáty z „Maison closes“, teda pamätných bordelov z 19. a začiatku 20. storočia. Plus rôzne objekty s erotickými motívmi z Afriky a Indie.

Ďaleko viac sa oči popasú na povestných kabaretoch, kde nemôžu chýbať tanečníčky s pozoruhodne pevným poprsím a trblietavými kostýmami. Okrem svetoznámeho Moulin Rouge (ročná spotreba 200 tisíc fliaš šampanského) nájdete na Pigalle ešte Divan du Monde a prechádzkou odtiaľ môžete zájsť do Lido (vystupoval tu aj Elton John) a Le Crazy Horse de Paris (kde sa za príplatok vyzlečie na pódiu aj Carmen Electra alebo Pamela Anderson). Program aj s večerou vás vyjde priemerne na 140 eur. Ale opäť je to len vyššie poschodie nekonečného bežiaceho pásu erotických lákadiel. Preto tu sály o kapacite až viac ako tisíc miest zapĺňajú najmä turistické zájazdy. A v lóžach sa usádzajú obchodní partneri, na ktorých treba zapôsobiť. Osamelý našinec môže dopadnúť tak, ako to opísal už Boris Filan. Toho aj so synom posadili kdesi bokom, hoci si zaplatil za najlepšie miesta. Nečudujme sa, miestni dobre vedia, že priemerný cudzinec sem zablúdi len raz za život. Tak sa snažia z neho hneď vymačkať, čo to dá.

A teraz naozaj

Pre tých, ktorí sa nechcú len dívať, sú k dispozícii povestné parížske ľahkonohé slečny. Tie nájdete sústredené najmä na Rue du Faubourg-Saint-Denis medzi železničnými stanicami Gare du Nord a Garde de l´Est. Cez deň je to jedna z najmalebnejších parížskych ulíc s tureckými a marockými pekárňami (a naozaj pozoruhodným pečivom, hlavne sladkosťami) a ruchom okolo arabských a afrických súkromných telefónnych centrál, kde vám sľúbia dovolať sa hneď až na Aljašku. Večer ulica potemnie a začína sa ňou ozývať klopkanie vysokých podpätkov skromne odetých mladých dám. Ale ani tu nečakajte žiadne perlivé erotické zážitky. V bordeloch, ktoré miniete cestou sem z Pigalle, vládne ospalá nuda a na chodníkoch postávajú asi najtuhšie fajčiarky na svete (ozaj, tie by protifajčiarske opatrenia asi celkom pripravili o šancu zabíjať čas aspoň nejakou činnosťou). Ani tu totiž nepanuje nejaká hektická aktivita. Zákazníci sú vzácni. Omnoho viac je „očumovačov“, čo sú zvedaví, ako taký biznis prebieha. A tak môžete byť ľahko svedkom pozoruhodnej scény, kedy si opilec objedná slečnu z ulice, tá kráča odhodlane na miesto činu, on sa potáca za ňou a s odstupom pár krokov ich nasleduje celý zástup mužských zvedavcov, ako keby si chceli na futbale pozrieť, ako ten zápas skončí. No a samozrejme, že nechýbajú štipľavé komentáre a stávky na víťaza. Tu erotiku nehľadajte.

Paríž – mesto milencov

Tak ako to spievajú Beatles, aj tu platí – tie najlepšie veci na svete sú zadarmo. A milenecká láska je zadarmo. Preto, ak chcete zažiť naozaj vášnivé parížske noci, tak s dámou, ktorá o nočnom biznise tohto mesta nemá ani potuchy. Odmenou vám budú rozkoše, ktoré na Place Pigalle nenájdete…

 

Autor: Gustáv Murín

Viac informácií o Francúzsku nájdete na http://www.walkers.sk/francuzsko.php.

 

Podobné články

Gustáv Murín: Perly zo Stredomoria

Stánok s potravinami i posedením Marrea v Tržnici OC NIVY (Hlavná autobusová stanica, Bratislava) ponúka špeciality Stredomoria i podujatia spojené so stredomorskými krajinami.    Gustáv

ČASY SA MENIA (Francúzsky príbeh)

Vo Francúzsku som skúšal všeličo z miestnej gastronómie, ale nič ma nemohlo tak nalákať ako pozvanie do Château de Bagnolet, honosného sídla jednej z najstarších koňakových