Tisíce chutí Indonézie

Pani Veľvyslankyňa ponúka

V posledný júnový deň roku 2021 pani Veľvyslankyňa Indonézskej republiky ADIYATWIDI ADIWOSO pozvala vybraných hostí na prezentáciu pestrosti indonézskej kuchyne. Pri dodržaní všetkých pandemických opatrení sme si tak pripomenuli podobné podujatie v roku 2019.

  Pre viacerých hostí boli prezentujúci šéfkuchári už známi. Šéfkuchár Yusuf mal reštauráciu v Považskej Bystrici a stále pôsobí na Slovensku, takže vie aj pekne po slovensky. Šéfkuchárka Puji zasa pripravuje dobroty na pohostenie v rámci ambasády.

Šéfkuchár a šéfkuchárka I
Šéfkuchár a šéfkuchárka I
Šéfkuchár a šéfkuchárka II
Šéfkuchár a šéfkuchárka II
Šéfkuchár a šéfkuchárka III
Šéfkuchár a šéfkuchárka III

   Šéfkuchára Yusufa si dobre pamätá aj prítomný riaditeľ Strednej odbornej školy gastronómie a hotelových služieb, Farského č.9 v Petržalke, Dr. Jozef Horák – táto škola totiž roky hostila projekt „Dni národnej kuchyne“ za účasti až 18 ambasád, od roku 2013 do roku 2019, aby odprezentovali na najvyššej úrovni spolu so študentami školy ich národné kuchyne. Projekt začínala práve ambasáda Indonézskej republiky a v roku 2016 si to zopakovali práve so šéfkuchárom Yusufom. Podrobnosti aj s receptami nájdete TU.

   Tentoraz dvojica šéfkuchár a šéfkuchárka predviedli pred očami hostí prípravu najobľúbenejšieho indonézskeho jedla Nasi goreng a vegetariánskeho Gado-Gado.

Nasi Goreng I
Nasi Goreng I
Nasi Goreng II
Nasi Goreng II

   Ako na úvod pripomenula pani Veľvyslankyňa, oficiálna indonézska kuchyňa registruje až tritisíc rôznych jedál, takže tu bol čas naozaj len na ochutnávku pestrosti indonézskej kuchyne. Tak prišili na rad aj chuťovky Tempe Goreng a Orek Tempe. Hostí nimi ponúkala osobne pani Veľvyslankyňa.

Tempe Goreng a Orek Tempe ponúka osobne pani Veľvyslankyňa
Tempe Goreng a Orek Tempe ponúka osobne pani Veľvyslankyňa

  Pri prezentácii okrem pracovníkov ambasády pomáhali aj slovenskí študenti v pôsobivých typických indonézskych košeliach. Každý hosť dostal vkusnú informatívnu brožúrku s výberom jedál aj s receptami.

Brožúra
Brožúra
Brožúra, Nasi goreng
Brožúra, Nasi goreng

   Záujemcovia sa mohli pristaviť aj pri stolíku s indonézskymi ingredienciami a produktmi.

 

Indonézske špeciality
Indonézske špeciality

   Indonézske veľvyslanectvo s pani Veľvyslankyňou Indonézskej republiky ADIYATWIDI ADIWOSO nám opäť názorne ukázalo, ako sa dá prezentovať výber exotických chutí tak vzdialenej krajiny.

Plný stôl IV
Plný stôl IV
Plný stôl I
Plný stôl I
Plný stôl II
Plný stôl II
Plný stôl III
Plný stôl III

 

Text a foto: Gustáv Murín

Podobné články

INDICKÝ FESTIVAL FARIEB

Na jar 2024 tento festival oslavujúci práve pestré farby jari zavítal aj do Bratislavy. Veľvyslanectvo Indie na čele s pani Veľvyslankyňou, J.E. Apoorva Srivastava, pripravilo

Čína na pohľad, aj na dohľad

Pre našinca je Čína príliš vzdialená. Vybrať sa tam je ako obísť Zemeguľu. A tak sa oni vybrali k nám. Je skutočne príkladné, že Čína