MAFIÁNSKY MIESTOPIS BRATISLAVY č. 6 – smrť bossa, z ktorej mrazí

Obálka, predná

Spisovateľ Gustáv Murín vďaka video-blogu na TV Bratislava svojho času vykročil na pamätné miesta, kde mafia v hlavnom meste Slovenska páchala svoje zločiny, ale kde padli v kalužiach krvi aj niektorí jej bossovia.

Nedávno vydal unikátnu encyklopédiu o slovenskom podsvetí v rokoch 1990 – 2021 pod názvom „Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla“. V časti „Obete a udalosti mafiánskeho vyčíňania“ tu sú takmer na každý deň opisy mafiánskych zločinov doplnené o „Kto bol kto v slovenskom podsvetí“. (knihu dostanete TU, v rozšírenej a aktualizovanej elektronickej podobe TU).
Tak tu nevyhnutne musela byť pre históriu zaznamenaná aj smrť mafiánskeho bossa Petra Steinhubela, prezývaného Žaluď, ktorý skončil jedinou guľkou odstreľovača. Vypršalo mu totiž päť mačacích životov, ktoré ho uchránili pred predošlými pokusmi výstrelmi z pištole, samopalu, aj výbuchu nastraženej bomby. Je tu spomínaný aj doteraz nezverejnený pozoruhodný úkaz jeho smrti:

Dňa 4. augusta 1999 v noci prišiel mafiánsky boss Žaluď do objektu bratislavských Mraziarní, ktoré za podozrivých okolností sprivatizoval. Priviezol sa na svojom povestnom červenom Ferrari za dvanásť miliónov korún, za ním VW Golf s dvoma ochrankármi. Žaluď dostal správu, že po ňom už zase niekto ide. Preto šiel vymeniť imidžové Ferrari za bezpečie opancierovaného Mercedesu. Už to nestihol. Jeho život ukončila jediná dobre mierená strela z ukradnutej poľovníckej pušky so zameriavačom. Rozhodujúcim bolo niekoľko krokov od jedného auta k druhému práve vysvietenou bránou Mraziarní. Pozoruhodné na tom je, že napriek tomu, že strela fakticky rozbila srdce obete, ten prežil nielen prevoz do Ružinovskej nemocnice, ale komandoval ešte aj záchranárov, kým na chirurgickom stole konečne skonal

O tom ako skončil Peter Steinhubel sme si povedali priamo na mieste činu.
Presvedčte sa na vlastné oči TU

Podobné články

Hnus v Galérii mesta Bratislavy

To čo nám predvádza vedenie tejto galérie na čele s riaditeľkou Mgr. Katarínou Trnovskou, ArtD. nie je náhoda. Začalo to tým, že keď „progresívny“ barový