Smrť generála Lučanského – aby sme nazabudli

LUČANSKÝ II, obálka

Po vypredaní prvého nákladu sa vydavateľstvo dohodlo s autorom na druhom, rozšírenom a aktualizovanom, vydaní doplnenom o unikátne fotografie z archívu najbližšieho spolupracovníka Milana Lučanského, generála Ivana Ševčíka.

Slovensko je unikátom (snáď ešte aj Česko) v „krstení kníh“. V iných krajinách vec nevídaná, aj pre odpor katolíckej cirkvi, ktorá krst vyhradzuje len pre živé bytosti.

Spomienka na brutálnu predčasnú smrť generála Lučanského si však snáď tú malú slávnosť zaslúži.

 

Foto- Pavol Harum -0003
Foto: Pavol Harum

A tak sme v kruhu skvelých priateľov literatúry privítali toto II. vydanie posypaním knihy cukrárskymi písmenkami.

„Krstičom“ bol „prvý nepodplatený“ čitateľ tohto II. vydania, hudobník a klaun Marián Gregorička.

Foto- Pavol Harum -0012
Foto: Pavol Harum

Ten si totiž výtlačok poctivo kúpil a unikátom je, že sa kvôli podpisu s venovaním skontaktoval s autorom – bývalým gymnaziálnym spolužiakom.

A tak sa pri tejto príležitosti stretli po 40-tich rokoch!

Milú slávnosť zvečnil známy fotograf Pavol Harum.

LUČANSKÝ II, efekt-publ.
Foto: G. Murín

P.S. Dôležitá informácia je, že túto knihu nedostanete v bežných kníhupectvách, ale vydavateľstvo ju zasiela promptne. Stačí TU objednať.

 

Podobné články

Pestrofarebný Dano Bidelnica

Dňa 21.9.2023 prebehla finisáž retrospektívnej výstavy Dana Bidelnicu v Paneurópskej univerzite v Bratislave. Na prvý pohľad sa zdá, že na tých obrazoch vidíme jednoduché linky

Jubilujúci Pavol Kráľ

Akad. maliar Pavol Kráľ (nar 7.9.1953, Žilina) absolvoval u Oresta Dubaya na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave (1973-1979). Venuje sa najmä maľbe, ale v

Račianske vinobranie 2023

Začiatok jesene patrí v jednom zo septembrových víkendov Račianskemu vinobraniu, ktorému dominuje burčiak. Pretože je to z vychytených burčiakových podujatí (Pezinok, Modra, Vajnory a Rača)