Úspešní Slováci v Mexiku

Ing. Samuel Kováč,  pôvodne hráč na violu v SĽUK-u, sa pred rokmi rozhodol, že zostane žiť so svojou druhou manželkou, tiež Slovenkou, v Mexiku. Ako malý chlapec tam totiž chodil každé leto na prázdniny. Keď vyštudoval vysokú školu ekonomickú, začala ho krajina mayskej kultúry a sombrér veľmi lákať, a tak nahovoril na odchod zo Slovenska aj vtedy ešte len priateľku Tatianu Murčovú. Dnes sú manželmi a ako jediní Slováci majú v Mexiku vlastnú cestovnú kanceláriu. Bratislavčania – manželia Samuel Kováč a Tatiana Murčová, on absolvent vysokej školy ekonomickej, ona odborníčka na softvér a fotografka, žijú a podnikajú v meste Chapala pri metropole stredného Mexika, Guadalajare.

O živote v Mexiku na svojom blogu SME.sk od roku 2005 do roku 2015 publikoval 61 príspevkov. Takto sa sám predstavil: „Spolu s manželkou a fotografkou Tatianou Murčovou žijem v Mexiku a vlastním tu cestovnú kanceláriu Mexico Tours. Okrem cestovania sa venujem ekonomike, burzám, obchodu, počítačom, mobilným technológiám a filozofii…“

 

Zdroje:

http://slovensko.rtvs.sk/clanok/ludia/nasi-a-svetovi-manzelia-samuel-kovac-a-tatiana-murcova?currentPage=1

https://blog.sme.sk/samuelkovac

O nás

 

Spracoval: Gustáv Murín

 

Podobné články

August, 21., 1968 v Amerike

Celú noc prelietavali nad nami lietadlá. Mal som necelých desať rokov a žiadnu potuchu o politike, ale vedel som, že niečo nie je v poriadku.