Martin Berka učí ekonómiu na Novom Zélande

 

Prof. Martin Berka, M.A., Ph.D., ABFER, vysokoškolský pedagóg, vedec, odborník v makroekonómii. Vedúci fakulty ekonómie a financií, doktorandský školiteľ na Vysokej škola ekonómie a financií na najprestížnejšej univerzite v hlavnom meste Nového Zélandu. Jeho výskum sa týka medzinárodných financií, makroekonómie otvorenej ekonomiky a menovej ekonómie. Riadi Novozélandské centrum makroekonómie, je členom ázijského úradu pre finančný a ekonomický výskum na Národnej univerzite v Singapure, spoluriadi program makroekonomického výskumu otvorenej ekonomiky na Austrálskej národnej univerzite a zároveň je výskumným pracovníkom v Inštitúte globalizácie a menovej politiky. Pôsobí ako pridružený redaktor Journal of Economic Surveys a New Zealand Economic Papers, je výkonným riaditeľom Central Bank Research Association, členom Slovenskej ekonomickej asociácie a členom predstavenstva Australasian Macroeconomics Society. Výsledky jeho výskumu citujú všetky popredné svetové odborné časopisy.

Raz do roka chodí navštevovať Slovensko. Od malička mal rád pohyb – v lete beh, v zime zjazdové i bežecké lyžovanie, keďže vyrastal v Banskej Bystrici.

 

 

Zdroje:
https://www.martinus.sk/772009-nasi-a-svetovi/e-kniha
http://slovensko.rtvs.sk/clanok/ludia/nasi-a-svetovi-martin-berka
https://www.massey.ac.nz/massey/expertise/profile.cfm?stref=461930
Spracoval: G. Murín

Podobné články

Statočný policajt Ján Kaľavský

V tejto databáze sme doteraz uvádzali samých úspešných Slovákov a Slovensky vo svete. Žiaľ, odkedy sa k moci dostala koalícia zla vedená psychicky labilným Matovičom, začínajú odchádzať do